ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

Elektryki zawiozą wielkanocne śniadanie potrzebującym
02.04.2021r. 16:09

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Wielkanocne potrawy trafią do czterech tysięcy mieszkańców Metropolii Górnośląsko-Zagłębiowskiej dzięki elektrycznym pojazdom od Taurona i ING.

Święta Wielkanocne w tym roku również powinniśmy spędzić na zasadach podyktowanych przez pandemię koronawirusa. Ta sytuacja w szczególny sposób dotyka osoby samotne i doświadczone przez los. Dlatego w okresie wielkanocnym katowicka Fundacja Wolne Miejsce przekaże potrzebującym mieszkańcom Metropolii Górnośląsko-Zagłębiowskiej świąteczne paczki, których zawartość posłuży do przygotowania świątecznego śniadania. Paczki zostaną dostarczone potrzebującym samochodami elektrycznymi.

Mamy nadzieję, że dzięki naszej akcji osoby samotne poczują choć przez chwilę nastrój i ciepło Świąt Wielkanocnych. Z naszych samochodów skorzystają wolontariusze, którzy rozwiozą świąteczne wsparcie do czterech tysięcy domów. Tauron w przypadku inicjatyw prospołecznych udostępnia auta nieodpłatnie, to nasz wkład w to dzieło - mówi Łukasz Zimnoch, rzecznik prasowy Tauron Polska Energia.

Społeczna odpowiedzialność biznesu jest obecna w każdym aspekcie naszej działalności. Pracownicy ING od lat wspierają lokalne społeczności w ramach Wolontariatu ING i cieszę się, że nadal możemy być częścią takich inicjatyw jak Fundacji Wolne Miejsce - powiedział Arkadiusz Pilarski, Expert Brand Experience odpowiedzialny za projekt elektromobilności w ING Banku Śląskim.

Tegoroczna akcja Fundacji Wolne Miejsce koordynowana jest z katowickiego Spodka. Tam wolontariusze przygotowują świąteczne potrawy, z których powstaną 4 tys. paczek. Co obdarowani znajdą w środku?

Wszystko to, co na wielkanocnym stole być powinno - mówi Krzysztof Kozioł z Fundacji Wolne Miejsce - Żurek, kiełbaska, pyszna wędlina i świąteczne ciasto. Do tego ciastka, przekąski i napoje. W paczce osoba obdarowana znajdzie też życzenia i drobny upominek - dodaje przedstawiciel fundacji.

W organizację tegorocznej akcji włączyło się pół tysiąca wolontariuszy. Organizacji udało się także zaangażować do współpracy przedszkola i szkoły z terenu Metropolii. Młodzi ludzie przygotowali kartki wielkanocne, papierowe zajączki i pisanki, które także trafią do świątecznych podarunków.

Z uwagi na panującą pandemię produkty pakowane są z zachowaniem rygorystycznych zasad sanitarnych. Do adresata wielkanocna paczka dociera w bezpiecznym opakowaniu oraz starannie zdezynfekowana.

Tauron Nowe Technologie dysponuje 19 pojazdami o napędzie elektrycznym. Partnerem projektu jest ING. W ostatnich miesiącach auta oddawane są do dyspozycji organizacjom pożytku publicznego na terenie działalności Grupy Tauron. Służą do rozwożenia posiłków, dostarczaniu leków czy transportu podopiecznych Domów Pomocy Społecznej do lekarzy czy punktów szczepień.

Łukasz Zimnoch, rzecznik prasowy Tauron Polska Energia


Czytaj również:
Tauron

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE