ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Odpisy obniżyły skonsolidowany wynik PKN Orlen za 2020 rok o 950 mln zł
02.04.2021r. 18:00

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
PKN Orlen ujął odpisy i odwrócenia aktualizujące wartość aktywów trwałych, których łączny wpływ na wynik skonsolidowany koncernu za 2020 r. wyniesie ok. minus 950 mln zł - poinformowała spółka w komunikacie.

Najwyższa kwota odpisów o wartości 803 mln zł dotyczy aktywów trwałych w Orlen Upstream o łącznej wartości netto ok. 803 mln zł.

Oszacowana kwota odpisów netto wynika z aktualizacji wyceny aktywów wydobywczych w Orlen Upstream Polska i Orlen Upstream Kanada. Poziom odpisów wynika przede wszystkich z odnotowanego w 2020 r. istotnego spadku rynkowych cen aktywów wydobywczych w Kanadzie, spadku poziomu rezerw 2P wykazanych w Raporcie Rezerw dla aktywów kanadyjskich oraz wzrostu stóp dyskonta, odzwierciedlającego zwiększone ryzyko rynkowe związane z prowadzoną działalnością wydobywczą.

PKN Orlen ujął też odpisy aktualizujące wartość aktywów trwałych w Orlen Lietuva o łącznej wartości ok. 81 mln zł. Oszacowana kwota odpisów wynika z aktualizacji wyceny aktywów w oparciu o przeprowadzone testy na utratę wartości.

Odpisy aktualizujące wartość aktywów trwałych w Unipetrol a.s. sięgnęły łącznej kwoty ok. 66 mln zł. Oszacowana kwota wynika z odpisu aktualizującego aktywów Paramo a.s. związanego z zatwierdzeniem nowej strategii działalności oraz decyzją o zamknięciu zakładu produkcyjnego w Kolin.

Ponadto PKN Orlen w jednostkowym sprawozdaniu finansowym za 2020 r. przewiduje ujęcie zdarzeń księgowych o charakterze jednorazowym, których łączny wpływ na wynik jednostkowy wyniesie ok. minus 1,247 mld zł.
Zdarzenia jednorazowe obejmują ujęcie odpisów aktualizujących wartość udziałów w Orlen Upstream o łącznej wartości ok. 1,218 mld zł, ujęcie odpisów aktualizujących wartość udziałów w Orlen Lietuva o łącznej wartości ok. 87 mln zł, a także odwrócenie odpisów aktualizujących wartość udziałów w Orlen Oil o łącznej wartości ok. plus 58 mln zł.

PKN Orlen przedstawi raporty roczne skonsolidowany i jednostkowy za 2020 r. 15 kwietnia.

W raporcie za czwarty kwartał 2020 r. z początku marca PKN Orlen szacował swój skonsolidowany zysk netto za zeszły rok na 3,38 mld zł.

Czytaj również:

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE