ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Berlin chce być miastem zeroemisyjnym. Zakaz wjazdu dla aut spalinowych już w 2035 roku
08.04.2021r. 17:15

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Berliński senat - odpowiednik polskiej rady miasta wraz z burmistrzem, ale znacznie mniej liczny - przyjął "Plan rozwoju w zakresie mobilności i ruchu drogowego" (Step MoVe). Wynika z niego, że od 2035 roku cała stolica Niemiec ma zostać objęta strefą o zerowej emisji. Nie wjedzie do niej żaden samochód spalinowy.

Ograniczanie ruchu ma się odbyć w dwóch etapach: w 2030 roku pojazdy o niezerowej emisji mają nie być wpuszczane na teren "strefy ochrony środowiska". W 2035 roku ich poruszanie się ma zostać zakazane już w całym mieście, po stolicy Niemiec jeździłyby więc tylko elektryki i pojazdy zasilane wodorem. Żeby pomóc kierowcom w realizacji ich planów, senat chciałby uruchomić rozszerzoną komunikację tramwajową.

Całość opisujemy w trybie przypuszczającym, ponieważ plan Step MoVe nie jest prawem w ścisłym znaczeniu tego słowa. To tylko strategia, która pozwala rządzącym na zrozumienie kierunku, w jakim miasto chciałoby się rozwijać w tej i nadchodzącej dekadzie. Nie wiadomo na przykład, skąd miano by pozyskać środki na rozwój sieci tramwajowej.

Urzędnicy zgadzają się jednak, że na terenie Berlina do 2030 roku powinna powstać strefa ochrony środowiska (w Polsce byłaby to strefa czystego transportu) obowiązująca przyjezdnych oraz osoby zameldowane w mieście. Rozważają też podniesienie opłat za parkowanie, które dla mieszkańców jest dziś bardzo tanie: dwuletni abonament kosztuje zaledwie 20,4 euro, równowartość 95 złotych.
Źródło: elektrowoz.pl

ELEKTROMOBILNOŚĆ - branża w której dzieje się teraz najwięcej

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE