ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

USA: Projekt solarny na terenie byłej elektrowni węglowej w Virginii
06.04.2021r. 14:30

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Deweloper elektrowni J-POWER USA i fundusze zarządzane przez podmioty powiązane z Fortress Investment Group zgodziły się wspólnie zbudować Birchwood Solar, elektrownię słoneczną o mocy 50 MWac oraz Birchwood Storage, magazyn energii o mocy 190 MWac. Projekty te przekształciłyby Birchwood Power Facility, elektrownię węglową, która działa od listopada 1996 roku w King George Virginia, w obiekty, które będą wytwarzać i przechowywać czystą energię odnawialną.

Birchwood to trzeci projekt solarny J-POWER USA w fazie rozwoju i część nowej inicjatywy mającej na celu dodanie odnawialnych źródeł energii do istniejącego portfolio firmy. Przekształcając elektrownię węglową jako bezemisyjną elektrownię słoneczną i magazyny energii, J-POWER będzie nadal dostarczać energię elektryczną na rynek.

Projekt ten połączy się z istniejącą infrastrukturą przesyłową, która zostanie wykorzystana do nowej generacji energii słonecznej i magazynującej i pozwoli J-POWER kontynuować długoterminowe partnerstwo ze społecznością lokalną. Wraz z likwidacją Birchwood Power, jedynej opalanej węglem elektrowni J-POWER, portfolio firmy będzie się składać wyłącznie z gazu ziemnego i energii odnawialnej.
J-POWER USA i jej spółki zależne mają obecnie udziały w eksploatacji, budowie i rozwoju obiektów wytwarzania energii o łącznej mocy około 7 000 MW.

Czytaj również:
Poznaj lepiej nasz portal
Otwórz serwis tematyczny CIRE - ciekawe informacje
  1. ELEKTROMOBILNOŚĆ - pojazdy z napędem elektrycznym
  2. ENERGETYKA JĄDROWA - zespół zagadnień związanych z uzyskiwaniem na skalę przemysłową energii jądrowej
  3. CHINY i AZJA - energetyka w tamtej części świata

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE