ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Ostrów Wielkopolski: 1,5 mln zł dotacji na wymianę starych pieców na ekologiczne źródło ciepła
06.04.2021r. 13:30

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
169 wniosków o przyznanie dotacji na wymianę starych pieców na ekologiczne źródło ciepła wpłynęło we wtorek do urzędu miasta. Na ten cel w tym roku zaplanowano 1,5 mln zł - poinformowało biuro prasowe urzędu miasta w Ostrowie Wielkopolskim.

We wtorek od rana ustawiła się kolejka mieszkańców z wnioskami o przyznanie dotacji na wymianę starych pieców na ekologiczne źródła ciepła. Jak informuje urząd, 96 osób złożyło wnioski w formie papierowej, a 73 - elektronicznie.

"Wnioski można składać do 26 kwietnia. Zachęcamy, by ze względów bezpieczeństwa robić to w formie elektronicznej przez ePUAP" - powiedziała dyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Eliza Dembna.

W Ostrowie Wlkp. na wymianę starych pieców w 2021 r. zaplanowano blisko 1,5 mln zł. Ta kwota pozwoli wymienić 300 "kopciuchów".

"Cieszy nas tak duże zainteresowanie naszym programem, ponieważ ma on bezpośredni wpływ na poprawę jakości powietrza w mieście. To również forma walki o zdrowie naszych mieszkańców" - wskazała prezydent Ostrowa Wlkp. Beata Klimek. "W razie potrzeby zwiększymy tę kwotę do poziomu, który pozwoli uwzględnić wszystkie prawidłowo złożone wnioski" - dodała.
Miejski program wystartował w 2015 roku. Do tej pory wydano na ten cel ponad 5,5 mln zł i zlikwidowano 1353 starych pieców.

"To znakomity czas, by podjąć decyzję o wymianie. Po pierwsze, wykonywane corocznie pomiary pokazują trend - poprawę jakości powietrza w Ostrowie Wielkopolskim. Po drugie, do 2024 roku wszystkie piece o klasie +zero+ będą musiały zostać wymienione. Dotyczy to całej Wielkopolski" - tłumaczyła Klimek.

Dotacja udzielana jest na wymianę pieców w budynkach lub lokalach z terenu miasta. Stare piece mogą zostać zastąpione przez podłączenie do miejskiej sieci ciepłowniczej, zamianę na ogrzewanie gazowe, elektryczne, olejowe czy zamontowanie pompy ciepła. Na ten cel przyznano odpowiednio: 7,5 tys., 5 tys., 10 tys., 5 tys. i 10 tys. zł netto dotacji.

Czytaj również:
Czy znasz to narzędzie?
reklama@cire.pl - oferta dla firm zainteresowanych reklamą i obecnością w naszym portalu ,
PAP


Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE