ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Elektrownia wodna w Nigerii pokryje 10% zapotrzebowania na elektryczność
07.04.2021r. 05:00

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Do końca 2021 r. w Nigerii ma zostać oddana do użytku elektrownia wodna Zungeru o mocy 700 MW. Produkcja pokryje 10% krajowego zapotrzebowania na energię elektryczną. Obiekt jest budowany na zaporze na rzece Kaduna w północnym stanie Niger. Ogłoszono przetarg na doradcę technicznego, który przeprowadzi proces koncesjonowania jednostki wytwórczej - pisze portal inzynieria.com

Wybrany doradca przeprowadzi badania due diligence spółki, która zostanie operatorem hydroelektrowni, przeanalizuje też wszelkie regulacje prawne i działania, jakie mają przyczynić się do udzielenia koncesji. Ma także przygotować strategię przyciągnięcia inwestorów międzynarodowych i opracować plany koncesji zgodnie z kryteriami Krajowej Rady Prywatyzacji (ang. National Council on Privatization - NCP) oraz plany działań marketingowych i przetargowych dla zmaksymalizowania udziału sektora prywatnego w krajowej energetyce. Postępowanie prowadzi NCP oraz Biuro Przedsiębiorstw Publicznych

Zaawansowanie prac prowadzonych przez konsorcjum China National Electric Engineering Company (CNEEC) i Sinohydro, spółkę zależną Power Construction Corporation of China, przekracza 87%. Budowa obejmuje zaporę grawitacyjną z betonu wałowanego, dodatkową tamę kamienną z rdzeniem glinianym oraz elektrownię wodną z czterema blokami o mocy 175 MW każdy, a także dwie rozdzielnie na obu brzegach rzeki. Hydroelektrownia o mocy 700 MW będzie drugą pod tym względem w Nigerii - elektrownia wodna Kainji ma moc 760 MW. Wysokość tamy Zungeru wynosi 101 m, szerokość u podstawy 1090 m. Pojemność zbiornika to 10,4 mld m3. Roczną produkcją energii elektrycznej oszacowano na 2,630 GWh, to około 10% niegeryjskiego zapotrzebowania.

Koszty projektu wynoszące około 1,3 mld USD w 75% pokrywa pożyczka z Exim Bank of China, 25% to środki budżetowe nigeryjskiego rządu centralnego. Właścicielem i organem wykonawczym jest Federalne Ministerstwo Energetyki i Stali. Kontrakt z generalnym wykonawcą podpisano w październiku 2012 r. Prace rozpoczęły się w 2013 r. i miały trwać 60 miesięcy. W grudniu 2016 r. wykonawca wszedł na plac budowy. Problemy prawne, finansowe i środowiskowe doprowadziły do opóźnienia i aktualnie planowane uruchomienie ma nastąpić do końca 2021 r.

Projektowaniem i usługami technicznymi zajmowała się firma Kunming Survey and Design Institute, zależna China Hydropower Engineering Consulting Group, a przesiedleniami ludności z terenów budowy nigeryjska firma Global Legend Integrated Concept Company.
Zapora z hydroelektrownią znajduje się na rzece Kaduna w okolicy Zungeru w stanie Niger, około 150 km od Abudży, stolicy Nigerii. Poza produkcją energii elektrycznej, obiekt ma zapewnić ochronę przeciwpowodziową, nawadnianie upraw i zaopatrzenie w wodę.

Źródło: inzynieria.com

ELEKTROMOBILNOŚĆ - branża w której dzieje się teraz najwięcej
reklama@cire.pl - oferta dla firm zainteresowanych reklamą i obecnością w naszym portalu

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE