ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

UE planuje zakończyć dominację krajów azjatyckich na europejskich rynkach baterii
07.04.2021r. 12:30

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Europa drugi rok z rzędu będzie światowym liderem w sprzedaży samochodów elektrycznych. Ale z tym wiąże się potrzeba zbudowania praktycznie od podstaw całego łańcucha dostaw w zakresie dostaw baterii do samochodów elektrycznych. Na razie ogniwa akumulatorowe, podstawowy budulec akumulatorów, dostarczane są wyłącznie przez firmy z zagranicy. Unia Europejska planuje teraz zakończyć dominację Chin i Korei Południowej na europejskich rynkach baterii.

Europejski rynek akumulatorów jest obecnie zdominowany przez chińską firmę Contemporary Amperex Technology Co. Sp. z o.o. i południowokoreański LG Energy Solution, według Bloomberg Green.

Potencjalni europejscy producenci baterii pojawiają się w krajach skandynawskich, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji i Polsce. Hojne dotacje państwowe mogą pomóc w rozwoju firm. Oczekuje się, że rozwój produkcji baterii będzie wspierany kwotą nawet do 6,1 mld euro, a plany inwestycyjne firm to kwota nawet dziesięciokrotnie wyższa i to tylko na najbliższy rok.

Kandydatów lidera jest kilku. Bloomberg Green wspomina o startupach Northvolt AB ze Szwecji, British Britishvolt Ltd., French Automotive Cells Co. oraz Tesla i Volkswagen. BloombergNEF szacuje, że kontynent może zobaczyć wzrost swojego udziału w globalnej produkcji komórek do 31% do 2030 roku. W zeszłym roku miał tylko 7%.

"Tworzymy zupełnie nowy europejski przemysł, zupełnie nowy ekosystem. Inwestycje już napływają "- powiedział w wywiadzie Maroš Šefčovič, wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej nadzorujący inicjatywę dotyczącą baterii.
Sprzedaż samochodów elektrycznych w Europie wzrosła w ubiegłym roku prawie dwukrotnie do łącznie 1,3 miliona sztuk. Szacuje się, że w tym roku sprzedaż wzrośnie do 1,9 miliona. Na przykład niemieccy producenci Volkswagen i BMW przygotowują nowe modele samochodów elektrycznych, a Ford i Volvo zobowiązały się do wyprodukowania prawie wszystkich samochodów elektrycznych.

Obecnie Niemcy zbliżają się do czołówki. Republika Federalna zobowiązała się przeznaczyć do 2,6 miliarda euro na budowę łańcucha dostaw baterii. Przyciąga na swoim terytorium takie firmy jak Tesla , CATL, LG Energy czy ACC.

Źródło: oenergetice.cz

Nowe tematy, nowe komentarze naszych Czytelników
O tym teraz dyskutuje branża
  1. Ministerstwo Aktywów Państwowych potwierdza plan utworzenia Narodowej Agencji Bezpieczeństwa Energetycznego
  2. Paweł Strączyński zrezygnował z funkcji wiceprezesa PGE
  3. Kraków: Instytucje miejskie będą kupować energię z odnawialnych źródeł
reklama@cire.pl - oferta dla firm zainteresowanych reklamą i obecnością w naszym portalu

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE