ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Swisscom dąży do pełnej elektryfikacji floty
07.04.2021r. 10:46

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Grupa telekomunikacyjna Swisscom utrzymuje jedną z największych flot firmowych w Szwajcarii, składającą się z około 24 000 pojazdów. Grupa zdecydowała się teraz kontynuować elektryfikację i po raz pierwszy włączyć do niej samochody całkowicie elektryczne. Swisscom zdecydował się na nowego e-SUVa Skodę Enyaq firmy Volkswagen Group.

Elektryfikacja nie jest nowością w Swisscom; 20 procent floty to pojazdy hybrydowe, około 480 samochodów. Nabyte 100 pojazdów elektrycznych Skoda Enyaq to tylko kolejny krok na drodze do niskoemisyjnej floty. Swisscom chce, aby połowa ich samochodów służbowych do 2025 roku była zasilana z baterii lub wodoru, zanim całkowicie przejdą na mobilność bezemisyjną do 2030 roku.

Swisscom twierdzi, że jest pierwszą szwajcarską firmą, która przeszła na pojazdy elektryczne na taką skalę. To tylko częściowo prawda, ponieważ szwajcarski dostawca usług kurierskich Quickpac ma obecnie 176 Renault Kangoo Z.E. w eksploatacji, ale nie te same ambicje.

Swisscom nie ujawnia, czy i w jakim zakresie planuje zainstalować infrastrukturę ładowania w lokalizacjach Grupy. W towarzyszącym komunikacie prasowym stwierdza się, że Swisscom miałby udział w kosztach instalacji prywatnej stacji ładowania w domach pracowników.
Swisscom AG to największa firma telekomunikacyjna i jedna z największych firm informatycznych w Szwajcarii. Grupa ma siedzibę w Worblaufen niedaleko stolicy, Berna, i zatrudnia prawie 20 000 osób. Od lata 2020 roku Swisscom AG uważa się za firmę neutralną dla klimatu, z około 20 procentami emisji kompensowanymi przez zewnętrzne projekty ochrony klimatu.

Czytaj również:
ELEKTROMOBILNOŚĆ - branża w której dzieje się teraz najwięcej

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE