ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Po dwóch dniach zwyżek ropa w USA w dół; rosną obawy o nasilanie pandemii
08.04.2021r. 08:14

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Ceny ropy naftowej na giełdzie paliw w USA spadają, po dwóch sesjach zwyżek. Na rynkach rosną obawy o nasilanie się pandemii Covid-19, m.in. w Kanadzie i Indiach, gdy tymczasem OPEC+ przygotowuje się do dodatkowych dostaw ropy na globalne rynki paliw - informują maklerzy.

Baryłka ropy West Texas Intermediate w dostawach na maj, na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku jest wyceniana po 59,44 USD, niżej o 0,59 proc.

Ropa Brent w dostawach na maj na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie kosztuje 62,85 USD za baryłkę, niżej o 0,49 proc.

Inwestorzy obawiają się skutków rozprzestrzeniania się pandemii Covid-19 w wielu regionach na świecie, co może negatywnie wpłynąć na popyt na paliwa.

W Indiach w ciągu ostatnich dwóch miesięcy dzienna liczba nowych zakażeń koronawirusem wzrosła 13-krotnie.

Ostatniej doby odnotowano rekordowe ponad 115 tys. nowych przypadków, a w związku z Covid-19 zmarło 630 osób.

Rosną naciski na rząd Indii, który waha się przed wprowadzeniem ogólnopaństwowego lockdownu. W kraju wiele regionów boryka się z niedoborem szczepionek na Covid-19.
Z kolei w Kanadzie w najbardziej zaludnionej prowincji Ontario ogłoszono stan wyjątkowy w związku z pandemią koronawirusa. Potrwa on 4 tygodnie w związku z nową, bardziej niebezpieczną falą zachorowań.

Tymczasem kraje OPEC+ przygotowują się do wprowadzenia na rynki w nadchodzących miesiącach większej ilości ropy. Na rynki może powrócić ponad 2 mln baryłek ropy dziennie.

A w USA maleją zapasy ropy - w ubiegłym tygodniu spadły one o 3,52 mln baryłek do 498,3 mln baryłek - poinformował amerykański Departament Energii (DoE).

Zapasy benzyny wzrosły jednak w tym czasie o 4,04 mln baryłek do 234,6 mln baryłek, a rezerwy paliw destylowanych, w tym oleju opałowego, wzrosły o 1,452 mln baryłek 145,5 mln baryłek - wynika z danych DoE.

"W perspektywie krótkoterminowej prawdopodobnie ceny ropy będą pod presją, ponieważ obawy związane z odradzaniem się Covid-19 nie znikną w najbliższym czasie" - ocenia Will Sungchil Yun, starszy analityk ds. rynków towarowych w VI Investment Corp.

Branża PALIWA w portalu CIRE

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE