ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Korupcja w spółce zajmującej się odwiertami
08.04.2021r. 07:15

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało dwie osoby zamieszane w proceder korupcyjny przy realizacji zamówień publicznych na rzecz spółki zajmującej się wykonywaniem odwiertów.

unkcjonariusze poznańskiej Delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego prowadzą pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Poznaniu postępowanie dotyczące podejrzenia przyjmowania korzyści majątkowych przez pracowników spółki zajmującej się wykonywaniem odwiertów. Ustalenia śledczych wskazują, że w latach 2016-2018 przyjmowali ,,gratyfikacje" między innymi w zamian za nadużycie udzielonych im uprawnień oraz niedopełnienie ciążących obowiązków mogących wyrządzić tej jednostce szkodę majątkową.

To nie pierwsze czynności CBA w tej sprawie. W marcu 2019 roku zatrzymano pięć osób, w tym Dyrektora Departamentu Handlu spółki, specjalistę do spraw sprzedaży w tej spółce i troje przedsiębiorców.

Kolejne czynności i zebrany materiał dowodowy pozwoliły zatrzymać do tej sprawy dwie osoby, w tym przedstawiciela spółki z siedzibą w Zjednoczonych Emiratach Arabskich oraz byłego pracownika spółki. Obaj zatrzymani podejrzewani są o udział w korupcyjnym procederze. Według ustaleń śledczych, przedstawiciel spółki z siedzibą w Zjednoczonych Emiratach Arabskich na przełomie lat 2016-2017 wręczył ponad 750 tys. zł korzyści majątkowych, zatrzymanemu wcześniej do sprawy Dyrektorowi Departamentu Handlu, w zamian za doprowadzenie do rozstrzygnięcia przetargów na korzyść jego firmy. Zgromadzony w sprawie materiał dowodowy wskazuje, że łapówki przekazywane były na konta bankowe specjalnie w tym celu założonych firm, jako zapłata za rzekome usługi, które faktycznie nie zostały zlecone i wykonane.
Drugi z zatrzymanych uczestniczył w procederze ujawniając istotne informacje dotyczące procedur przetargowych.

Obaj zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzuty w Prokuraturze Regionalnej w Poznaniu. Prokurator zastosował wobec nich wolnościowe środki zapobiegawcze, w tym zakaz kontaktowania z podejrzanymi, poręczenia majątkowe, zakaz opuszczania kraju oraz dozór Policji.


źródło: cba.gov.pl
reklama@cire.pl - oferta dla firm zainteresowanych reklamą i obecnością w naszym portalu , CIRE.PL

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE