ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Edison Energia nie wyklucza możliwości pozyskania kapitału przez giełdę
08.04.2021r. 12:00

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Edison Energia, spółka energetyczna działająca m.in. w branży fotowoltaicznej, nie wyklucza możliwości pozyskania kapitału przez giełdę - poinformowali przedstawiciele spółki.

"Jesteśmy w trakcie negocjacji z bankami, jeśli chodzi o linie kredytowe, które chcielibyśmy uruchomić jeszcze w drugim kwartale tego roku. To będzie podstawowe źródło finansowania w 2021 roku. Natomiast równolegle rozmawiamy z potencjalnymi inwestorami, potencjalnymi doradcami w sprawie pozyskania kapitału w formie equity, czy to od funduszy, inwestorów branżowych, czy przez IPO" - powiedział Bartosz Majewski, członek zarządu ds. operacyjnych Edison Energia, podczas konferencji Trigon Green-Tech.

"Chcemy zbudować gracza ponadregionalnego i multiproduktowego i do tego potrzebujemy kapitału" - dodał. Jak powiedział, na rynkach zagranicznych spółka chce się rozwijać zarówno organicznie, jak i poprzez przejęcia.

Edison Energia oferuje rozwiązania m.in. z zakresu fotowoltaiki i pomp ciepła. W 2020 roku spółka miała ok. 200 mln zł przychodów. EBITDA wyniosła ok. 8 mln zł. Celem na ten rok jest ponad 100 mln euro przychodów.
Spółka wykonała ponad 10 tys. mikroinstalacji PV w Polsce. W portfolio posiada również 5 projektów farm PV o mocy 4,8 MW, z wygranymi aukcjami w 2018 r.

FOTOWOLTAIKA i ZIELONA ENERGIA - kto inwestuje w tej branży
reklama@cire.pl - oferta dla firm zainteresowanych reklamą i obecnością w naszym portalu ,
PAP


Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE