ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Rosja planuje wprowadzenie cyfrowej wersji rubla
08.04.2021r. 19:56

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Na 2023 r. planowane jest w Rosji wprowadzenie od użytku cyfrowej wersji rubla. W celu złagodzenia związanych z tym skutków analizowane są przez Bank Rosji różne scenariusze - informuje serwis "pb.pl".

Wprowadzenie cyfrowej waluty ma ułatwić płatności dla osób fizycznych i firm oraz uczynić korzystanie z rosyjskiej waluty bardziej globalną w obliczu zachodnich sankcji. Zdaniem Aleksieja Zabotkina, wiceprzewodniczącego rosyjskiego banku centralnego, emisja kryptowaluty będzie podobna dla emisji "normalnej" gotówki. Zaznaczył, że rozważane jest wprowadzenie limitów transakcji z formy bezgotówkowej do rubla cyfrowego. Bank Rosji ma być przy tym gotowy do uzupełnienia i zrekompensowania ewentualnych niedoborów płynności przy wdrożeniu cyfrowej waluty.

Po raz pierwszy Bank Rosji informował o planach związanych z emisją cyfrowego rubla w październiku 2020 r. W ramach pierwszych testów, które przewidziane są na 2022 r. wykorzystane zostaną transakcje z banku centralnego z bankami detalicznymi.
Choć w ubiegłym roku Rosja nadała status prawny kryptowalutom, zakazano jednak ich stosowania jako środka płatniczego - czytamy w "pb.pl".

Czytaj również:
Reuters , pb.pl

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE