ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

LyondellBasell wprowadza rodzinę produktów Circulen, aby wspierać rozwiązania gospodarki o obiegu zamkniętym
13.04.2021r. 15:45

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Firma LyondellBasell ogłosiła wprowadzenie linii produktów pod nazwą Circulen, które pozwolą właścicielom marek na poprawę parametrów produktów konsumenckich w aspekcie zrównoważonego rozwoju.

Niniejsze ogłoszenie jest kolejnym krokiem na drodze do realizacji przez LyondellBasell swoich celów zrównoważonego rozwoju w zakresie produkcji i wprowadzenia na rynek rocznie dwóch milionów ton polimerów pochodzących z recyklingu i opartych o odnawialne źródła energii do roku 2030. To jeden z najambitniejszych celów w całej branży.

Rodzina produktów LyondellBasell Circulen wspiera obniżenie ilości odpadów z tworzyw sztucznych dzięki korzystaniu z materiałów pochodzących z recyklingu i zmniejszenie śladu węglowego poprzez wykorzystanie materiałów opartych o odnawialne źródła energii zamiast surowców ze źródeł kopalnych. Oferta produktów Circulen obejmuje:
-Circulen Recover - polimery wykonane z odpadów z tworzyw sztucznych przy pomocy mechanicznego procesu recyklingu;
-Circulen Revive - polimery wykonane przy pomocy zaawansowanych procesów recyklingu (molekularnego) do konwersji odpadów z tworzyw sztucznych na surowiec do produkcji nowych polimerów, posiadające szeroki zakres zastosowań;
-Circulen Renew - polimery wykonane z odnawialnych surowców, takich jak zużyty olej spożywczy, posiadające szeroki zakres zastosowań.

Aby zbliżyć się do osiągnięcia swoich ambitnych celów, LyondellBasell wdraża wielostronne podejście do rozwijania gospodarki o obiegu zamkniętym poprzez wprowadzanie w życie zrównoważonych rozwiązań.

"Dzięki nowej ofercie produktów Circulen podejmujemy konkretne działania wspierające gospodarkę o obiegu zamkniętym już dziś, a jednocześnie przygotowujemy innowacje na przyszłość i rozwijamy współpracę w całym łańcuchu wartości - powiedział Ken Lane, wicedyrektor wykonawczy ds. olefin i poliolefin na świat. - Cele, które sobie postawiliśmy, są ambitne, ale niezbędne, a my sami jesteśmy gotowi, by przyczynić się do pokonania światowych wyzwań związanych z odpadami z tworzyw sztucznych trafiającymi do środowiska i zmianami klimatu, przy jednoczesnym odpowiadaniu na potrzeby klientów i właścicieli marek".
Premiera nowej rodziny Circulen jest kolejnym z niedawnych ogłoszeń związanych z ambicjami firmy LyondellBasell w dziedzinie gospodarki o obiegu zamkniętym, obejmujących również:
-poszerzanie oferty spółki joint venture Quality Circular Polymers w zakresie recyklingu mechanicznego w celu uwzględnienia tworzyw sztucznych z recyklingu uzyskanych zarówno od konsumentów, jak i po procesach przemysłowych;
-rozwijanie przyszłych innowacji w zakresie zaawansowanego recyklingu (molekularnego) przy użyciu technologii LyondellBasell MoReTec oraz uruchomienie pilotażowego zakładu;
-wykorzystywanie surowców odnawialnych - składających się z odpadów i olejów jadalnych - do wytwarzania produktów z tworzyw sztucznych, które pomagają zmniejszyć emisję CO2 w całym cyklu istnienia produktu;
-uzyskanie międzynarodowego certyfikatu zrównoważonego rozwoju International Sustainability and Carbon Certification (ISCC) PLUS w instalacjach krakingu i produkcji polimerów.

Rodzina Circulen firmy LyondellBasell jest obecnie dostępna w Europie i niedługo zostanie wprowadzona w Ameryce Północnej i Chinach. Produkty Circulen są obecnie stosowane w produkcji nowej linii walizek Samsonite Magnum Eco oraz narzędzi ogrodowych (np. konewek).

ENERGETYKA - najpopularniejszy dział w naszym portalu

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE