ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Synova ogłasza powołanie dr Sederela
13.04.2021r. 16:30

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Synova ogłosiła, że dr Willem Sederel dołączył do zarządu Synova. Mianowanie Willema Sederela jest konsekwencją ogłoszonego niedawno przez Synovę sojuszu strategicznego z Technip Energies oraz częścią planu Synova dotyczącego nawiązania współpracy ze spółkami i osobami fizycznymi posiadającymi odpowiednie doświadczenie w branży oraz zdolności sprzyjające przyspieszeniu pełnego wykorzystania potencjału obiecującej technologii.

"Dr Sederel to weteran branży mogący się poszczycić dobrze udokumentowanymi osiągnięciami w zakresie wprowadzania na rynek i popularyzowania nowych technologii w przemyśle chemicznym i polimerowym - powiedział Van Morris, dyrektor generalny Synova. - Jego doświadczenie pomoże spółce Synova w dalszym popularyzowaniu naszej technologii. Jesteśmy przekonani, że recykling chemiczny będzie się dynamicznie rozwijał, a Synova ma zdecydowaną przewagę technologiczną w tym wyścigu. Dr Sederel pomoże nam osiągnąć cele, jakie wyznaczyliśmy sobie w dziedzinie przyspieszenia wdrażania strategii na rzecz tworzyw sztucznych w gospodarce o obiegu zamkniętym".

Willem rozpoczął karierę zawodową w amsterdamskim ośrodku badawczym Shell Research i przez 26 lat pracował dla General Electric, gdzie pełnił funkcję dyrektora działu chemicznego GE Corporate oraz głównego technologa działu poliwęglanów GE Plastics. Od 2007 r. po przejęciu GE Plastics przez SABIC przez kolejne dwa lata był głównym specjalistą w dziedzinie technologii poliwęglanowej, a następnie objął stanowisko Globalnego Lidera Innowacji.
Od przejścia na emeryturę w 2013 r. Sederel prowadził aktywną działalność w dziedzinie gospodarki o obiegu zamkniętym opartej na biotechnologii, a obecnie piastuje stanowisko prezesa holenderskiego podmiotu o nazwie Circular Biobased Delta. Podmiot ten, funkcjonujący w oparciu o zasadę potrójnej helisy, dąży do przejścia na wykorzystywanie surowców opartych na biotechnologii i rozwiązań o obiegu zamkniętym opracowywanych między innymi przez firmę Synova. Od początku 2020 r. Willem jest członkiem komisji doradczej Biorizon, wspólnego ośrodka badawczego zajmującego się tworzeniem coraz doskonalszych bio-węglowodorów aromatycznych, oraz członkiem Komisji Doradczej Cluster Industrial Biotechnology (CLIB) w Dusseldorfie (Niemcy).

ENERGETYKA - najpopularniejszy dział w naszym portalu

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLANDp
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE