ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Holandia przeznaczy 338 mln euro na rozbudowę segmentu zielonego wodoru
12.04.2021r. 18:09

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Rząd holenderski zobowiązał się przeznaczyć do 338 mln euro na rozbudowę krajowego segmentu zielonego wodoru w ramach swojego planu klimatycznego - czytamy w "BiznesAlert.pl".

Finansowanie zostanie skierowane na projekty promujące produkcję zielonego wodoru i jego zastosowanie w energochłonnych gałęziach przemysłu. Rząd zwrócił też uwagę na potrzebę przeprowadzenia dodatkowych badań, aby zielony wodór był wykorzystywany bardziej efektywnie i rozsądnie finansowo, co może uczynić Holandię zarówno producentem, jak i dystrybutorem wodoru.

Kwota finansowania jest częścią pakietu o wartości 20 mld euro, którego celem jest wzmocnienie holenderskiej gospodarki. Krajowy Fundusz Wzrostu, bo tak nazywa się program, będzie finansował rozwój wiedzy, badania i rozwój oraz innowacje, a także inicjatywy infrastrukturalne w latach 2021-2026 - informuje "BiznesAlert.pl".
Renewables Now , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE