ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Francja wprowadzi zakaz lotów krajowych tam, gdzie można pojechać pociągiem
12.04.2021r. 18:15

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Francuscy deputowani zdecydowali o zawieszeniu części lotów krajowych trwających do 2,5 godziny, na których dostępne są połączenia pociągów. Zakaz jest elementem działań władz na rzecz ochrony klimatu.

Po gorącej debacie w Zgromadzeniu Narodowym, która odbyła się w ten weekend, przyjęto zakaz lotów krajowych na trasach trwających do 2,5 godziny, na których dostępne są połączenia pociągów.

Będzie to oznaczało koniec krótkich lotów krajowych z lotniska Orly, na południe od Paryża, między innymi do Nantes i Bordeaux, chociaż loty łączone przez podparyskie lotnisko Charles de Gaulle - Roissy będą kontynuowane.

Komisja klimatyczna utworzona przez prezydenta Emmanuela Macrona początkowo zaleciła zlikwidowanie wszystkich lotów między francuskimi miastami, ale początkowa wersja ustawy została rozwodniona, jak komentują publicyści.

Minister transportu Jean-Baptiste Djebbari powiedział posłom: "Wybraliśmy dwie i pół godziny, ponieważ cztery godziny grożą izolacją terytoriów śródlądowych, w tym wielkiego Masywu Centralnego, co byłoby niesprawiedliwe", komentując "rozwodnienie ustawy", która w początkowej wersji nakazywała zamknięcie połączeń do 4,5 godzin lotu.
Rok temu francuski rząd udzielił liniom AF-KLM pożyczkę w wysokości 7 mld euro pod warunkiem rezygnacji z niektórych lotów krajowych.

Prezes Air France-KLM Benjamin Smith poinformował, że linia jest zobowiązana do zmniejszenia liczby swoich francuskich tras krajowych o 40 proc. do końca tego roku.

Szczegółowe informacje o trasach, które zostaną zlikwidowane, zostaną opublikowane w oficjalnym dekrecie w późniejszym terminie.

Czytaj również:

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: xXx 13.04.2021r. 12:44
Kolejny etap zielonego marksizmu. Teraz na krótkie loty będzie stać tylko marksistowskich bogaczy prywatnymi liniami... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE