ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Ceny ropy w USA rosną po optymistycznych danych o chińskim handlu zagranicznym
13.04.2021r. 09:47

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Ceny ropy naftowej na giełdzie paliw w USA rosną po publikacji optymistycznych danych o chińskim handlu zagranicznym - informują maklerzy.

Baryłka ropy West Texas Intermediate w dostawach na maj, na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku jest wyceniana po 59,97 USD, wyżej o 0,45 proc.

Ropa Brent w dostawach na czerwiec na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie kosztuje 63,58 USD za baryłkę, wyżej o 0,47 proc.

Inwestorów uspokoiły solidne dane o handlu zagranicznym Chin. Eksport Chin wzrósł w marcu o 20,7 proc. w juanach i 30,6 proc. w dolarach - podała chińska administracja celna we wtorkowym komunikacie. Import w juanach wzrósł zaś w marcu o 27,7 proc., a w dolarach wzrósł o 38,1 proc.

Tymczasem na rynkach uważnie obserwowane są prognozy dotyczące globalnego popytu na ropę w związku z rosnącą liczbą nowych przypadków Covid-19 w niektórych częściach świata i to w czasie, gdy giełdy paliw przygotowują się do wzrostu podaży ropy przez kraje sojuszu OPEC+.
Na świecie nasila się akcja szczepień na Covid-19, ale równocześnie sytuacja zdrowotna w niektórych krajach pogarsza się, a to wymusza na władzach wprowadzanie ograniczeń i restrykcji w gospodarkach.

"Na rynku istnieją obszary słabości, które budzą wśród inwestorów obawy pomimo postępującego ożywienia gospodarczego" - wskazuje Daniel Hynes, starszy strateg ds. rynków towarowych w Australia & New Zealand Banking Group Ltd. "Traderzy na rynkach ropy stosują obecnie podejście: >poczekaj i zobacz<"- dodaje.

Na zakończenie poprzedniej sesji WTI na NYMEX zyskała 0,6 proc., po spadku cen w całym ub. tygodniu o 3,5 proc.

Branża PALIWA w portalu CIRE

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE