ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

EC Będzin dokona odpisów aktualizujących wartość aktywów
13.04.2021r. 16:22

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Zarząd Elektrociepłowni Będzin S.A. z siedzibą w Poznaniu podał w komunikacie, że w toku prowadzonych prac nad skonsolidowanym i jednostkowym raportem za 2020 r., 13 kwietnia br., został poinformowany przez zarząd spółki zależnej Elektrociepłownia Będzin sp. z o.o. o tym, że wynik przeprowadzonego testu na utratę wartości aktywów nie ujawnił utraty wartości aktywów.

W związku z powyższym ZE Będzin S.A. nie stwierdza potrzeby dokonania odpisu w skonsolidowanym sprawozdaniu finansowym spółki.

Jednak, na podstawie wyniku testu otrzymanego od zarządu spółki zależnej, zarząd EC Będzin S.A. podjął decyzję o dokonaniu na dzień bilansowy 31.12.2020 r. odpisu aktualizującego wartość udziałów spółki EC Będzin sp. z o.o. w jednostkowym sprawozdaniu EC Będzin S.A.

W konsekwencji dokonanego odpisu, wynik EC Będzin S.A. zostanie obciążony za 12 miesięcy 2020 r. w wysokości 32 593 000 zł. Ponadto zarząd spółki informuje, że dokonanie odpisu aktualizującego na udziały w spółce zależnej będzie miało istotny wpływ na wyniki finansowe EC Będzin S.A.
Jak czytamy w komunikacie EC Będzin S.A., powyższe dane finansowe mają charakter wstępny i mogą różnić się od ostatecznych danych finansowych, które będą zawarte w skonsolidowanym i jednostkowym raporcie za 2020 r., który zostanie opublikowany przez 22 kwietnia 2021 r.

Czytaj również:

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLANDp
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE