ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Produkcja węgla JSW w I kw. wyniosła 3,4 mln ton, sprzedaż 3,82 mln ton
13.04.2021r. 17:38

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Produkcja węgla w Jastrzębskiej Spółce Węglowej w pierwszym kwartale 2021 r. wyniosła 3,4 mln ton i była niższa o ok. 16,6 proc. niż rok wcześniej - podała spółka w komunikacie. Sprzedaż węgla sięgnęła w tym czasie 3,82 mln ton, co oznacza wzrost rok do roku o ok. 14,9 proc.

Spółka podała, że w stosunku do czwartego kwartału 2020 r. produkcja węgla była niższa o 9,9 proc., a sprzedaż węgla spadła o 4,4 proc.

Produkcja węgla koksowego wyniosła w pierwszym kwartale ok. 2,77 mln ton i była niższa kwartał do kwartału o ok. 1,6 proc., a rdr o ok. 12,8 proc.

Produkcja węgla do celów energetycznych wyniosła w tym czasie ok. 0,63 mln ton, co oznacza spadek kdk o ok. 34,3 proc., a rdr spadek o ok. 29,9 proc.

Sprzedaż węgla koksowego wyniosła ok. 2,99 mln ton i była niższa w porównaniu do IV kw. 2020 r. o ok. 1,3 proc., a w porównaniu do I kw. 2020 roku wyższa o ok. 15,8 proc.

Produkcja koksu ogółem w I kwartale 2021 r. wyniosła 0,92 mln ton i była niższa kdk o ok. 1,2 proc., a w stosunku do I kw. 2020 r. odnotowała wzrost o ok. 11 proc.

Sprzedaż koksu ogółem wyniosła 1,01 mln ton i była wyższa kdk o ok. 6 proc., a w stosunku rdr spadła o ok. 3,2 proc.

JSW podała, że cena węgla hard w pierwszym kwartale 2021 r., wyznaczona metodą Nippon Steel w oparciu o średnią koszyka indeksów z okresu grudzień-luty, w stosunku do uzgodnionej na poprzedni okres wzrosła o ok. 5 proc.
Średnia dziennych notowań dla indeksu The Steel Index (TSI) za I kw. 2021 r. w stosunku do średniej IV kwartału ubiegłego roku wzrosła o 17 proc.

Szacowana średnia cena węgli koksowych (wyrażona w PLN) sprzedanych przez JSW odbiorcom zewnętrznym w pierwszym kwartale 2021 r. w stosunku do ostatniego kwartału 2020 r. wzrosła o ok. 7 proc. Po przeliczeniu na USD wzrost również wyniósł ok. 7 proc.

Szacowana relacja cen węgla koksowego sprzedanego przez JSW (przeliczonych na USD) do indeksu Nippon Steel wyniosła 90 proc., a do TSI 86 proc.

Średnia cena węgla energetycznego sprzedanego przez JSW w I kw. w stosunku do poprzedniego kwartału spadła o ok. 10 proc.

Firma podała, że notowania koksu wielkopiecowego na rynku europejskim w minionym kwartale wzrosły w stosunku do IV kw. 2020 r. o ok. 46 proc. Średnia cena koksu ogółem (w PLN) sprzedanego przez grupę JSW w I kw. wzrosła o ok. 18 proc. kdk. Po przeliczeniu na USD wzrost również wyniósł ok. 18 proc.

Czytaj również:

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE