ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Wysłannik prezydenta USA ds. klimatu przybył na rozmowy do Chin
14.04.2021r. 19:52

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Specjalny wysłannik prezydenta USA ds. klimatu John Kerry przybył w środę do Szanghaju, gdzie ma odbyć rozmowy na temat najbliższego szczytu klimatycznego COP26. Kerry jest pierwszym wysokim rangą przedstawicielem nowej administracji USA, który odwiedza Chiny.

Według wtorkowej zapowiedzi Białego Domu, wizyta byłego szefa amerykańskiej dyplomacji ma na celu skłonienie ChRL do większych wysiłków na rzecz ograniczania emisji gazów cieplarnianych. Chiny są największym emitentem dwutlenku węgla na świecie, USA są na drugim miejscu w tej kategorii.

Kerry ma się spotkać ze swoim chińskim odpowiednikiem Xie Zhenhua, a rozmowy mają przygotować grunt pod listopadowy szczyt klimatyczny COP26 w Glasgow, a także wirtualny szczyt z okazji Dnia Ziemi organizowany przez prezydenta USA Joe Bidena 22 kwietnia. W przyszłym tygodniu władze USA mają ogłosić swój nowy, ambitniejszy cel cięcia emisji do 2030 r.

Wizyta Kerry'ego, odbywająca się na zaproszenie chińskiego ministerstwa środowiska, jest pierwszą podróżą przedstawiciela nowej administracji USA do ChRL. Marcowe amerykańsko-chińskie rozmowy wysokiego szczebla w Anchorage na Alasce nie przyniosły obniżenia napięć między mocarstwami i zakończyły się dyplomatyczny awanturą oraz wzajemnymi oskarżeniami.
Po rozmowach w Szanghaju Kerry ma udać się do Korei Płd.

Czytaj również:

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE