ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

PGE Dystrybucja: poprawi się zasilanie w Gminie Grabów n/Pilicą
15.04.2021r. 16:05

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
PGE Dystrybucja Oddział Skarżysko-Kamienna buduje linię kablową średniego napięcia relacji Kępa Niemojewska - Niemojewice.

Rozpoczęta w listopadzie 2019 r. inwestycja w Gminie Grabów n/Pilicą ma na celu poprawę warunków napięciowych oraz zwiększenie niezawodności zasilania mieszkańców gminy. Budowa jest prowadzona na terenie dwóch jednostek terenowych Oddziału Skarżysko-Kamienna - Rejonów Energetycznych w Kozienicach i Grójcu. Wykonano już połowę prac, w tym jedno z najtrudniejszych zadań, jakim było poprowadzenie kabla przez Pilicę. Kabel na odcinku ok. 150 m położony został na głębokości ok. 6 m pod dnem rzeki.

Prace po stronie Rejonu Energetycznego Kozienice, związane z poprowadzeniem linii, zostały już zakończone. Teraz przeniosły się na teren grójecki, gdzie układane są kable w pasie drogi gminnej i wojewódzkiej. Rzeka Pilica jest naturalną granicą pomiędzy naszymi Rejonami i jedynie taka lokalizacja trasy linii była możliwa do wykonania. Dla nas z tej inwestycji płynie dodatkowa korzyść, bo oba nasze Rejony zostaną połączone linią kablową średniego napięcia - mówi Bogusław Balcerzak, zastępca dyrektora Rejonu Energetycznego Kozienice.

Zrealizowana inwestycja przede wszystkim ograniczy awaryjność sieci elektroenergetycznej na tym terenie oraz zagwarantuje wielu miejscowościom w gminie Grabów n/Pilicą dwustronne zasilanie w postaci zamkniętego pierścienia linii energetycznych średniego napięcia. Zakończenie inwestycji planowane jest do końca czerwca tego roku, a jej koszt wyniesie ponad 0,5 mln zł.
PGE Dystrybucja Oddział Skarżysko-Kamienna pełni funkcję Operatora Systemu Dystrybucyjnego na obszarze 16,5 tys. km kw. w województwach: świętokrzyskim oraz części woj. mazowieckiego, niewielkiej części małopolskiego i fragmentu łódzkiego. Dostarcza energię elektryczną do ponad 800 tys. Odbiorców w 180 gminach.
W strukturze Oddziału funkcjonuje 7 Rejonów Energetycznych: Radom, Kielce, Skarżysko, Busko, Ostrowiec, Kozienice, Grójec oraz 25 Posterunków Energetycznych.

Czytaj również:

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLANDp
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE