ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Iran. Trzęsienie ziemi o magnitudzie 5.9 nawiedziło prowincję Buszehr
18.04.2021r. 11:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Trzęsienie ziemi o magnitudzie 5.9 nawiedziło w niedzielę rano położony nad Zatoką Perską ostan Buszehr - podała irańska telewizja publiczna. Nie ma żadnych doniesień o ofiarach czy zniszczeniach. W pobliżu miasta Buszehr zlokalizowana jest elektrownia jądrowa.

Przedstawiciel władz Iranu, z którym rozmawiała agencja "Reuters", zapewnił, elektrownia położona w pobliżu Buszehru działa bez zakłóceń. "Nie napłynęły żadne informacje o szkodach" - podkreślił.

Epicentrum wstrząsów znajdowało się w pobliżu 60-tysięcznego miasta Bandar-e Genawe w ostanie Buszehr - podały irańskie media publiczne, zaznaczając, że na miejscu pracują ekipy ratownicze, które badają teren.

Hipocentrum trzęsienia znajdowało się na głębokości 10 km.
Iran, który znajduje się na styku głównych płyt tektonicznych jest obszarem, gdzie bardzo często dochodzi do poważnych wstrząsów. W 2003 r. doszło do trzęsienia ziemi o magnitudzie 6.6 w ostanie Kerman. Zginęło wtedy 31 tys. ludzi, a ogromne zniszczenia dotknęły miasto Bam, które zostało zrujnowane w 80 proc., w tym - pozostałości starożytnego miasta Arg-é-Bam.

W elektrowni zlokalizowanej w ostanie Buszehr działają dwa reaktory. Centrala zaspokaja w znaczącym stopniu potrzeby energetyczne południowego Iranu - przypomina "Reuters".

Czytaj również:

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE