ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Uprawnienia EUA trwale powyżej 40 euro
19.04.2021r. 14:15

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
W marcu uprawnienia EUA trwale osiągnęły poziomy powyżej 40 euro - podał w raporcie Krajowy Ośrodek Bilansowania i Zarządzania Emisjami.

"Kolejny miesiąc i kolejne rekordy na rynku uprawnień do emisji. W marcu ceny uprawnień trwale ukształtowały się powyżej psychologicznego poziomu 40 euro osiągając wartości bliskie 43 euro" - napisano.

KOBIZE pisze, że do wzrostu popytu przyczynił się zbliżający termin rozliczenia emisji za 2020 r. upływający w dniu 30 kwietnia oraz wzrost aktywności funduszy hedgingowych, które według danych ICE, w marcu potroiły wielkość pozycji netto na uprawnienia (licząc od listopada 2020 r.).
"Tego typu aktywności sprzyja otoczenie rynkowe - ożywienie gospodarcze po słabym "covidowym" 2020 r. i wprowadzenie kolejnych pakietów stymulacyjnych (USA), które pomaga innym rynkom - zwłaszcza akcjom (dodatnio skorelowanych z rynkiem uprawnień) ustanawiać nowe historyczne szczyty" - napisano w raporcie.

Statystycznie, uprawnienia EUA w marcu zyskały na wartości ponad 14 proc.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE