ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

DM BOŚ obniżył cenę docelową Lotosu do 70 zł, podtrzymuje "kupuj"
19.04.2021r. 14:05

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Analitycy Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska, w raporcie z 11 kwietnia, obniżyli cenę docelową Lotosu do 70 zł z 71 zł wcześniej, podtrzymując rekomendację na poziomie "kupuj". Raport wydano przy kursie 45,25 zł.

"Oczekujemy napływu pozytywnych informacji, które wesprą kurs akcji Lotosu w nadchodzących miesiącach. Po pierwsze, i najważniejsze, zakładamy przyspieszenie tempa szczepień przeciwko COVID-19, co powinno stanowić korzystny bodziec dla rynku akcji. Branża rafineryjna mocno ucierpiała w czasie pandemii i każde wydarzenie dające nadzieję na rychłe jej opanowanie zostanie niezwłocznie zdyskontowane przez rynek" - podano w raporcie.

"Po drugie, oczekujemy stopniowego zwiększenia produkcji ropy łupkowej w Stanach, co prawdopodobnie doprowadzi do zaostrzenia konkurencji na rynku ropy i może skutkować wzrostem marż. Po trzecie, uważamy, że jest tylko kwestią czasu, kiedy członkowie OPEC+ zdecydują się poluzować cięcia produkcji, co może spowodować wyraźne odbicie marż rafineryjnych (poczynając od II kw. 2020 roku działania OPEC+ w tym względzie zrujnowały marże rafineryjne)" - dodano.

Ponadto, analitycy dostrzegają możliwość zniesienia sankcji wobec Iranu w nadchodzących miesiącach, co - ich zdaniem - również mogłoby pozytywnie wpłynąć na konkurencję rynkową, poziom marż rafineryjnych, a nawet na dyferencjał Ural-Brent.
Pierwsza dystrybucja raportu, którego autorem jest Łukasz Prokopiuk, nastąpiła 12 kwietnia o godz. 7.20.

Tematy tygodnia w naszym portalu - wszystko o NABE
 • MAP rusza z procesem zmierzającym do wydzielenia aktywów węglowych z PGE, Enei i Tauronu
 • Sasin: Bez NABE rachunki za prąd rosłyby lawinowo
 • NABE może łamać unijne prawo konkurencji

 • Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

  DODAJ KOMENTARZ
  Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

  Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
  Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

  Podpis:


  Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


  PARTNERZY
  PGNiG TERMIKA
  systemy informatyczne
  Clyde Bergemann Polska
  PAK SERWIS Sp. z o.o.
  GAZ STORAGE POLAND
  GAZ-SYSTEM S.A.
  Veolia
  PKN Orlen SA
  TGE
  Savangard
  Audax
  Enotec
  Gazterm
  Tauron
  DISE
  BiznesAlert
  Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
  Energy Market Observer
  Innsoft  cire
  ©2002-2021
  mobilne cire
  IT BCE