ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Columbus Elite chce poczekać z wejściem na GPW, na giełdę wejdzie Saule Technologies
19.04.2021r. 13:45

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Columbus Elite, spółka z grupy Columbus Energy, chce poczekać z wejściem na GPW i skupić się na rozwoju biznesu. January Ciszewski, największy inwestor Blumerang Investors, wprowadzi na giełdę Saule Technologies - poinformowali przedstawiciele spółek na dzisiejszej konferencji prasowej.

Columbus Elite, spółka z grupy Columbus Energy, chce poczekać z wejściem na GPW i skupić się na rozwoju biznesu. January Ciszewski, największy inwestor Blumerang Investors, wprowadzi na giełdę Saule Technologies - poinformowali przedstawiciele spółek na poniedziałkowej konferencji prasowej.

"Columbus Elite początkowo miał wejść na giełdę przez spółkę Blumerang Investors, której głównym udziałowcem jest January Ciszewski. Dużo się już wydarzyło w tym temacie, byliśmy praktycznie na ostatniej prostej. (...) Po długich dyskusjach i przemyśleniach doszliśmy do porozumienia, że warto będzie poczekać z rynkiem kapitałowym, by - gdy już to zrobimy - zrobić to mocno, z przytupem" - powiedział Dawid Zieliński, prezes Columbus Energy.

Columbus Elite to spółka w ramach grupy Columbus Energy integrująca współpracowników oferujących produkty i usługi Columbus.

"Widzimy na rynku silną konsolidację, szczególnie na rynku sprzedaży agencyjnej. Dziś bardzo mocno chcemy się skupić na tym i umacniać swoją pozycję, ale nie zamykając drzwi dla rynku kapitałowego, czy poprzez odwrotne przejęcie, czy klasyczną drogą. Skupiamy się teraz mocno na pracy operacyjnej" - powiedział Paweł Bednarek, prezes Columbus Elite.

W związku z tą decyzją, January Ciszewski, reprezentujący Blumerang Investors, zaprosił do tej spółki Saule Technologies, firmę, która komercjalizuje ogniwa perowskitowe (ultracienkie, transparentne ogniwa fotowoltaiczne). Columbus jest jednym z akcjonariuszy Saule, w ubiegłym roku zainwestował 10 mln euro, obejmując 20 proc. udziałów.
JR Holding zawarł z Saule i Blumerang Investors term-sheet, w którym uzgodniono założenia transakcji, związanej z nabyciem akcji Saule przez Blumerang. Realizacja transakcji jest zależna od wyniku badania due diligence Blumerang, które powinno zostać zrealizowane do 18 czerwca 2021 r.

"Ponieważ JR Holding posiada umowę z Saule Technologies i wspólnie poszukiwaliśmy opcji wejścia na giełdę, zaproponowałem wejście przez Blumerang Investors, zwłaszcza że spółka była przygotowana do takiej transakcji. Liczę, że szybko będziemy finalizować pozostałe dokumenty" - powiedział January Ciszewski.

Pytany, kiedy możliwy byłby debiut Saule na giełdzie, odpowiedział: "Najszybciej jak się da".


Tematy tygodnia w naszym portalu - wszystko o NABE
 • MAP rusza z procesem zmierzającym do wydzielenia aktywów węglowych z PGE, Enei i Tauronu
 • Sasin: Bez NABE rachunki za prąd rosłyby lawinowo
 • NABE może łamać unijne prawo konkurencji

 • Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

  WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

  DODAJ KOMENTARZ
  Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

  Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
  Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

  Podpis:


  Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


  PARTNERZY
  PGNiG TERMIKA
  systemy informatyczne
  Clyde Bergemann Polska
  PAK SERWIS Sp. z o.o.
  GAZ STORAGE POLAND
  GAZ-SYSTEM S.A.
  Veolia
  PKN Orlen SA
  TGE
  Savangard
  Audax
  Enotec
  Gazterm
  Tauron
  DISE
  BiznesAlert
  Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
  Energy Market Observer
  Innsoft  cire
  ©2002-2021
  mobilne cire
  IT BCE