ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

MKIŚ: akademickie Konsultacje Polityki Energetycznej Polski do 2040 roku
20.04.2021r. 20:25

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Młodzieżowa Rada Klimatyczna działająca przy Ministrze Klimatu i Środowiska organizuje Akademickie Konsultacje Polityki Energetycznej Polski do 2040 roku "Młodzi Energetycy o PEP40". Głównym założeniem projektu jest pogłębiona analiza dokumentu strategicznego "Polityka Energetyczna Polski do 2040 r.", mająca na celu przedstawienie apolitycznej, popartej zdobytą wiedzą i doświadczeniem, młodzieżowej wizji zrównoważonej transformacji polskiego systemu energetycznego, która przedstawiona zostanie w trzech głównych ujęciach: uwarunkowań technologiczno-środowiskowych, bezpieczeństwa energetycznego oraz społeczno-ekonomicznych skutków gospodarczych.

Projekt skierowany jest do przedstawicieli środowiska akademickiego, w tym studentów i doktorantów (a także świeżych absolwentów) szczególnie zaangażowanych w działalność kół naukowych i stowarzyszeń zajmujących się technicznymi, prawnymi, ekonomicznymi i społecznymi aspektami energetyki.

Start konsultacji poprzedzony zostanie prelekcją eksperta z Ministerstwa Klimatu i Środowiska, Pani Kseni Ludwiniak (Dyrektor Departamentu Strategii i Planowania Transformacji Klimatycznej), dotyczącą dokumentu "PEP 2040", która odbędzie się w dniu 21 kwietnia 2021 r. o godz. 15:00 na platformie Microsoft Teams. Wydarzenie to organizowane jest we współpracy z Kołem Naukowym Energetyków Politechniki Warszawskiej.

Materiały opracowane przez uczestników projektu zostaną opublikowane oraz zaprezentowane w trakcie posiedzenia Młodzieżowej Rady Klimatycznej, a także przesłane do przedstawicieli Ministerstwa Klimatu i Środowiska oraz innych instytucji zaangażowanych w pracę na rzecz transformacji polskiego sektora energii, w tym polskich uczelni wyższych.
Uzyskane wnioski planujemy zaprezentować również podczas kampanii informacyjno-edukacyjnej w mediach społecznościowych MRK oraz przesłać z propozycją publikacji do mediów branżowych. Reprezentując jako Młodzieżowa Rada Klimatyczna ekspercki głos młodego pokolenia, chcemy przedstawić wspólną wizję energetycznej przyszłości Polski, opartej o oficjalne założenia strategiczne zawarte w Polityce Energetycznej Polski do 2040 r.

Zgłoszenia przyjmowane będą do 30 kwietnia 2021 roku. Zachęcamy do formularzy zgłoszeniowych formularzy zgłoszeniowych

W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy o bezpośredni kontakt mailowy: mlodziezowaradaklimatyczna@gmail.com.

Tematy tygodnia w naszym portalu - wszystko o NABE
 • MAP rusza z procesem zmierzającym do wydzielenia aktywów węglowych z PGE, Enei i Tauronu
 • Sasin: Bez NABE rachunki za prąd rosłyby lawinowo
 • NABE może łamać unijne prawo konkurencji

 • Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

  DODAJ KOMENTARZ
  Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

  Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
  Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

  Podpis:


  Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


  PARTNERZY
  PGNiG TERMIKA
  systemy informatyczne
  Clyde Bergemann Polska
  PAK SERWIS Sp. z o.o.
  GAZ STORAGE POLANDp
  GAZ-SYSTEM S.A.
  Veolia
  PKN Orlen SA
  TGE
  Savangard
  Audax
  Enotec
  Gazterm
  Tauron
  DISE
  BiznesAlert
  Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
  Energy Market Observer
  Innsoft  cire
  ©2002-2021
  mobilne cire
  IT BCE