ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

MATERIAŁY PROBLEMOWE

Nadchodzą ciemne dni dla Nowego Jorku
21.04.2021r. 20:20

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
30 kwietnia elektrownia jądrowa Indian Point zostanie na stałe wyłączona na skutek wieloletnich nacisków ze strony gubernatora Andrew Cuomo - co sprawia, że stan New York staje się bardziej zależny od energii wytwarzanej przez spalanie gazu ziemnego i znacznie trudniej będzie osiągnąć zerową emisję dwutlenku.

Przedstawiając w styczniu kosztujący 26 miliardów dolarów plan "czystej gospodarki", Cuomo powiedział: "Musimy zastąpić elektrownie spalające paliwa kopalne czystą energią". Paradoksem jest, że Indian Point właśnie odpowiadała 30 procent bezemisyjnej produkcji takiej "czystej energii" w stanie New York.

Cuomo dąży do zastąpienia tego źródła czystej energii elektrycznej oraz energii wytwarzanej ze spalania paliw kopalnianych przez elektrownie wiatrowe, słoneczne i wodne, z których tylko ostatnia jest naprawdę niezawodna. W tym planie znajdują się takie drogie inwestycje, jak:
budowa morskiej elektrowni wiatrowej w Port of Albany, utworzenie prawie 100 farm wiatrowych na lądzie i na morzu oraz farm słonecznych, budowa zielonej sieci przesyłowej w celu doprowadzenia energii z północnej części stanu do Nowego Jorku (NYC) oraz linii z Massena w północnej części stanu do hrabstwa Orange, budowa nowej podziemnej linii kablowej, która doprowadzi prąd 70 mil do Nowego Jorku.

Z perspektywy czasu jego wieloletnia kampania mająca na celu nakłonienie Entergy Corp. - operatora i właściciela Indian Point Energy Center (I.P.E.C.) do zamknięcia tego obiektu była "głupotą kopalną". Stanowe elektrownie gazowe będą musiały zwiększyć swoją produkcję o prawie jedną trzecią tylko po to, aby pokryć straty energii elektrycznej, zwiększając emisję dwutlenku węgla.

Własny (bardzo optymistyczny) harmonogram alternatywnych źródeł energii gubernatora nie przewiduje, żeby Nowy Jork osiągnął swój cel 70 procent energii odnawialnej do 2030 roku. W ubiegłym tygodniu władze federalne wstrzymały planowaną dzierżawę dwóch farm wiatrowych w pobliżu Hamptons ze względu na obawy w zakresie ochrony środowiska.

Co więcej, elektrownie wiatrowe i słoneczne kosztują znacznie więcej w przeliczeniu na kilowatogodzinę wyprodukowanej energii elektrycznej. I są z natury zawodne, ponieważ pogoda może zatrzymać ich produkcję. Elektrownia wodna jest świetna, ale prawie w każdym dostępnym większym miejscu na świecie jest już jakaś fabryka; zatem produkcja nie może znacząco wzrosnąć.

Taka jest spuścizna Andrew Cuomo dla Nowego Jorku: znacznie wyższe rachunki za prąd (tylko częściowo obniżone przez dotacje, które podatnicy wciąż muszą finansować), znacznie wyższe ryzyko awarii zasilania i brak jakichkolwiek szybkich osiągnięć w ograniczaniu emisji dwutlenku węgla.

ENERGETYKA - najpopularniejszy dział w naszym portalu

FOTOWOLTAIKA i ZIELONA ENERGIA - kto inwestuje w tej branży

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE