ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Spadki cen ropy w USA; na rynkach rosną obawy o pandemię i popyt
21.04.2021r. 08:15

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Ropa naftowa na giełdzie paliw w USA tanieje kolejną sesję. Na rynkach rosną obawy o nasilającą się pandemię Covid-19 w niektórych częściach świata, co może negatywnie wpłynąć na popyt na paliwa - informują maklerzy.

Baryłka ropy West Texas Intermediate w dostawach na czerwiec na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku jest wyceniana po 62,23 USD, niżej o 0,70 proc.

Ropa Brent w dostawach na czerwiec na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie kosztuje 66,17 USD za baryłkę, niżej o 0,60 proc.

Ponowne odżywanie pandemii Covid-19 w takich gospodarkach jak m.in. Indie rzuca cień na ożywienie gospodarcze na świecie, pomimo rosnącego zapotrzebowania na energię w innych regionach globu.

Druga fala koronawirusa mocno daje się we znaki w Indiach. Od 1 marca do 18 kwietnia - dzienna liczba wykrytych przypadków w Indiach wzrosła od ok. 11 tys. do 275 tys. W ostatnich 24 godzinach wykryto 259 tys. nowych przypadków.

Zdaniem ekspertów za drugą falą stoją nowe warianty koronawirusa, które szybko się rozprzestrzeniając, atakują młode osoby.

Z kolei w Japonii władze Tokio i Osaki - dwóch największych i najważniejszych gospodarczo miast - zamierzają zwrócić się do rządu o ogłoszenie stanu wyjątkowego, aby powstrzymać rosnąca liczbę nowych zakażeń koronawirusem - to zaledwie na 3 miesiące przed rozpoczęciem opóźnionych już o rok igrzysk olimpijskich.
Tymczasem w USA rosną zapasy ropy - najnowszy raport niezależnego Amerykańskiego Instytutu Paliw (API) pokazał, że amerykańskie rezerwy surowca wzrosły w ub. tygodniu o 436 tys. baryłek. Spadły za to zapasy benzyny - o 1,6 mln baryłek.

W środę po 16.30 oficjalne dane o zapasach paliw za Oceanem przedstawi Departament Energii USA (DoE).

"Ogólnie rzecz biorąc, nadal widzimy ożywienie popytu na paliwa w innych regionach" - ocenia sytuację Daniel Hynes, starszy strateg ds. rynków surowcowych w Australia & New Zealand Banking Group Ltd.

Do swojego spotkania przygotowują się tymczasem kraje sojuszu OPEC+. Producenci z tej grupy planują rozpoczęcie łagodzenia głębokich cięć w dostawach ropy od maja.

Ceny ropy w USA w tym roku zyskały już ponad 1/4, bo na rynkach oczekuje się wzrostu konsumpcji paliw po złagodzeniu blokad w gospodarkach, większej aktywności gospodarczej, zwiększonej mobilności i spadku zapasów surowca w Stanach Zjednoczonych.

Branża PALIWA w portalu CIRE

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLANDp
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE