ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Fundacja Orlen wesprze studentów, którzy podejmą naukę na uczelniach zagranicznych
21.04.2021r. 13:30

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
W ramach programu stypendialnego Bona Fide, realizowanego wraz z partnerami przez Fundację Orlen, wsparcie finansowe otrzyma 10 studentów, którzy dzięki temu będą mogli podjąć naukę na renomowanych uczelniach zagranicznych, jak np. University of Cambridge.

Informując w środę o tegorocznych stypendystach programu Bona Fide, PKN Orlen przypomniał, że w ramach czterech dotychczasowych odsłon projektu wsparcie finansowe na łączną kwotę blisko 4 mln zł otrzymało w sumie 32 studentów.

"Fundacja Orlen we współpracy z partnerami wyłoniła zwycięzców czwartej edycji programu stypendialnego Bona Fide. Dziesięciu studentów otrzyma wsparcie finansowe, dzięki któremu będzie mogła podjąć naukę na renomowanych uczelniach zagranicznych" - oznajmił PKN Orlen.

Zaznaczył przy tym, że partnerami programu Fundacji Orlen są cztery fundacje korporacyjne: Fundacja BKG im. J.K. Steczkowskiego, Fundacja Energa, Fundacja Lotos i Fundacja Lott im. Haliny Konopackiej.

Jak ocenił PKN Orlen, "tegoroczna edycja Bona Fide była szczególna pod wieloma względami". "Przedłużająca się pandemia COVID-19 spowodowała, że uczelnie były zmuszone do znalezienia nowych rozwiązań edukacyjnych, a migracja studentów stała się mocno utrudniona" - podkreślono w informacji płockiego koncernu. Wspomniano w niej również, że wpływ na wzrost czesnego na brytyjskich uczelniach miał brexit, co przekładało się na zwiększone potrzeby wnioskujących studentów.
"Ogromnie cieszymy się, że mimo wielu trudności i wyzwań, jakie postawił przed nami ten rok, mogliśmy przyznać stypendia, podobnie jak w ubiegłym roku, aż dziesięciu studentom" - powiedziała Katarzyna Fabbri, członek zarządu Fundacji Orlen, cytowana w komunikacie płockiego koncernu. Fabbri zaznaczyła, że "wybór zwycięzców był bardzo trudny ze względu na imponujące osiągnięcia wszystkich kandydatów, ale też największą, jak do tej pory liczbę nadesłanych zgłoszeń".

PKN Orlen podał, że stypendystami czwartej edycji programu Bona Fide zostali: Przemysław Karpisz - University of Cambridge, Oliwia Kiełbowska - Imperial College London, Aleksandra Koseła - University of Oxford, Konrad Książek - University of Oxford, Arkadiusz Melon - University College London, Natalia Mrówczyńska - University of Cambridge, Paweł Rogowski - Imperial College London, a także Jacek Sagatowski - University of Oxford, Paweł Słup - Harvard Law School i Iwo Wójcik - University of Cambridge.

Jak podkreślił płocki koncern, Bona Fide (łac. w dobrej wierze) "to niepowtarzalny projekt, który umożliwia zdolnym studentom kształcenie na najlepszych uczelniach świata" - w jego ramach stypendia kierowane są do studentów studiów II lub III stopnia, kształcących się w szkołach z pierwszej 50. tzw. listy szanghajskiej, którzy po powrocie do Polski podejmują pracę w spółkach Skarbu Państwa lub administracji państwowej, "budując gospodarczy kapitał krajowy".

Czytaj również:

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: Kierowca 22.04.2021r. 09:20
Fajnie, tylko szkoda, że wszyscy kierowcy płacą za to szczytne wsparcie Orlenu na stacjach benzynowych dzięki... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLANDp
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE