ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

KPRM: Skarb Państwa nabędzie udziały w PGE EJ 1 ze środków z funduszu reprywatyzacji
22.04.2021r. 14:33

Skarb Państwa nabędzie udziały w PGE EJ 1 ze środków z funduszu reprywatyzacji - podano w wykazie prac legislacyjnych rządu. PGE, Enea, KGHM i Tauron podpisały ze Skarbem Państwa umowę sprzedaży udziałów w spółce PGE EJ 1 za 531,36 mln zł.

W czwartek, w wykazie prac rządu podano, że nadzór nad PGE EJ 1 sprawować będzie Pełnomocnik Rządu do spraw Strategicznej Infrastruktury Energetycznej.

"Wskazać należy również, że Pełnomocnik wystąpił do Prezesa Rady Ministrów z wnioskiem o nabycie przez Skarb Państwa 100 proc. udziałów spółki PGE EJ 1 Sp. z o.o. ze środków Funduszu Reprywatyzacji, który to wniosek rozpatrzony został pozytywnie. Ponadto, na podstawie pełnomocnictwa udzielonego przez Prezesa Rady Ministrów - Pana Mateusza Morawieckiego w dniu 8 kwietnia br., Pełnomocnik wykonuje prawa i obowiązki Skarbu Państwa wynikające z umowy sprzedaży udziałów dotyczącej sprzedaży na rzecz Skarbu Państwa 100 proc. udziałów Spółki" - napisano.

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: Wyspiański 23.04.2021r. 09:50
Notowane na giełdzie: PGE, Enea, KGHM i Tauron są spółkami prywatnymi z większościowym udziałem Skarbu Państwa. A... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLANDp
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE