ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

MKiŚ: rząd pracuje nad poszerzeniem obecnego systemu prosumenckiego
22.04.2021r. 16:18

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Na poziomie międzyresortowym analizowane są możliwości zmiany ustawy o odnawialnych źródłach energii w zakresie systemu prosumenckiego, które zakładają modyfikację i poszerzenie dotychczasowego modelu - napisał w odpowiedzi na interpelację poselską wiceminister klimatu i środowiska Ireneusz Zyska.

"(...) Aktualnie na poziomie międzyresortowym analizowane są możliwości zmiany ustawy z dnia 20 lutego 2015 r. o odnawialnych źródłach energii (Dz.U. z 2021 r. poz. 610) w zakresie systemu prosumenckiego, które zakładają modyfikację i poszerzenie dotychczasowego modelu, a także wprowadzenie zmian w obowiązujących regulacjach, wobec których zidentyfikowane zostały wątpliwości interpretacyjne przez uczestników rynku" - napisano w odpowiedzi.

"Mając na uwadze obserwowany dynamiczny przyrost liczby mikroinstalacji w Polsce, istotne jest również zapewnienie bezpiecznej pracy sieci dystrybucyjnych, dla których charakterystyka funkcjonowania wielu rozproszonych źródeł fotowoltaicznych może stanowić zagrożenie, wymagające podjęcia stosownych rozwiązań, które w sposób niedyskryminacyjny dla uczestników systemu odciążą sieć elektroenergetyczną w okresach największej produkcji energii ze źródeł PV" - dodano.
Po zakończeniu prac analityczno-koncepcyjnych i wypracowaniu ostatecznej propozycji modyfikacji modelu prosumenckiego, rozwiązania zostaną poddane konsultacjom społecznym i opiniowaniu przez kluczowych uczestników rynku.

Czytaj również:

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: Janek 22.04.2021r. 20:38
Nareszcie.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLANDp
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE