ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Kurtyka dla "Rz": Przyspieszamy działania w walce o lepszą jakość powietrza
23.04.2021r. 07:30

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Poprawa jakości powietrza to nasz wspólny cel. Mam nadzieję, że zmiany w programie "Czyste powietrze" przyspieszą realizację inwestycji - pisze w "Rzeczpospolitej" minister klimatu i środowiska Michał Kurtyka.

Wszyscy, niezależnie od wieku czy poglądów, oddychamy tym samym powietrzem. Dlatego każdemu z nas zależy na tym, aby było ono czyste i spełniało określone normy. Jest to kwestia, która jednoczy nas ponad podziałami. Poprawa jakości powietrza jest dziś wyzwaniem cywilizacyjnym i miarą tego, czy Polska jest naprawdę dojrzałym krajem - napisał.

Szef resortu klimatu przypomniał na łamach "Rz", że od kilku lat realizowany jest rządowy program "Czyste powietrze" z budżetem 103 mld zł przewidzianym na lata 2018-2029.

Według najnowszych danych - za pośrednictwem wojewódzkich funduszy ochrony środowiska i gospodarki wodnej - złożono już ponad 233 tys. wniosków o dofinansowanie na łączną kwotę ponad 4,1 mld zł - podał.
Dodał, że wśród najważniejszych zmian, które zaszły w ostatnim czasie w programie "Czyste powietrze" należy wymienić m.in. uproszczenie zasad przyznawania dotacji oraz samych wniosków, co znacznie skraca czas ich rozpatrywania.

Od połowy ubiegłego roku wnioski można też składać elektronicznie, bez wychodzenia z domu, za pośrednictwem strony gov.pl - czytamy.


NABE - temat tygodnia w naszym portalu
 • MAP rusza z procesem zmierzającym do wydzielenia aktywów węglowych z PGE, Enei i Tauronu
 • Sasin: Bez NABE rachunki za prąd rosłyby lawinowo
 • NABE może łamać unijne prawo konkurencji

 • Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

  WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

  DODAJ KOMENTARZ
  Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

  Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
  Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

  Podpis:


  Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


  PARTNERZY
  PGNiG TERMIKA
  systemy informatyczne
  Clyde Bergemann Polska
  PAK SERWIS Sp. z o.o.
  GAZ STORAGE POLAND
  GAZ-SYSTEM S.A.
  Veolia
  PKN Orlen SA
  TGE
  Savangard
  Audax
  Enotec
  Gazterm
  Tauron
  DISE
  BiznesAlert
  Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
  Energy Market Observer
  Innsoft  cire
  ©2002-2021
  mobilne cire
  IT BCE