ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

MATERIAŁY PROBLEMOWE

W głowach już jesteśmy "zieloni"
27.04.2021r. 15:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
70 proc. europejskich kierowców rozważyłoby zakup samochodu elektrycznego, zgodnie z wynikami badania przeprowadzonego przez firmę OnePoll na zlecenie Nissana. Blisko połowa respondentów wskazała, że do podjęcia takiej decyzji zachęciłyby ich kwestie związane z ochroną środowiska.

W głowach już jesteśmy "zieloni", przynajmniej w Europie. Nissan objął sondażem grupę 7 tys. europejskich kierowców, w równych proporcjach posiadaczy samochodów z napędem elektrycznym i spalinowym. Celem badania było ustalenie, co motywuje lub zniechęca kierowców do przejścia na mobilność elektryczną. Opublikowane wyniki pokazują, że 89 proc. obecnych użytkowników aut elektrycznych uważa, że odejście od pojazdu z silnikiem spalinowym było słuszną decyzją. 74 proc. czuje się bardziej odprężonymi w trakcie jazdy autem elektrycznym, a 77 proc. twierdzi, że prowadzi się go płynniej niż samochód z tradycyjnym napędem.

Zasięg większy niż oczekiwany
Ponadto większość (70 proc.) kierowców przyznaje, że zasięg ich samochodu elektrycznego jest większy niż oczekiwali przed zakupem. Fakt ten rozwiewa wątpliwości 58 proc. ankietowanych właścicieli samochodów spalinowych, którzy nie rozważają zakupu auta elektrycznego ze względu na rzekomy mały zasięg, oraz pokazuje, że w rzeczywistości posiadanie e-samochodu jest oceniane wysoce pozytywnie.

Elektryki są przyjemne
Ankieta pokazała również, że kierowcy chętnie jeżdżą samochodami elektrycznymi i uważają, że jest to przyjemne doświadczenie: 89 proc. europejskich kierowców takich samochodów ma pozytywne wrażenia, a 78 proc. uważa, że jest lepiej niż oczekiwali. Co więcej, ponad jedną trzecią (34 proc.) kierowców do zmiany na samochód elektryczny przekonały dostępne w nich zaawansowane technologie. Blisko jedna trzecia (31 proc.) kierowców samochodów spalinowych rozważających kupno samochodu elektrycznego potwierdza, że właśnie ten czynnik kusi ich do dokonania takie zmiany auta, podaje IBRM Samar.

Eko-motywacja do zmiany
Badanie wykazało ponadto, że blisko połowa (49 proc.) kierowców samochodów spalinowych rozważa zmianę ze względu na to, że samochody elektryczne są przyjazne dla środowiska, natomiast 40 proc. użytkowników aut na prąd przesiadło się do nich z tego właśnie powodu. 33 proc. kierowców e-aut podjęło tę decyzję ze względu na zeroemisyjny charakter tych pojazdów.

Źródło: auto.wprost.pl

ELEKTROMOBILNOŚĆ - branża w której dzieje się teraz najwięcej


Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 2 )

Rozwiń (Pełna treść komentarza)
Autor: max 28.04.2021r. 10:02
Ktoś bez przerwy uprawia propagandę. Ja w nosie mam "ochronę klimatu" jak znakomita większość kierowców -... pełna treść komentarza
Odpowiedzi: 1 | Najnowsza odpowiedź: 28-04-2021r. 15:04 ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLANDp
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE