ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Włochy przeznaczają 68,6 mld euro na transformację energetyczną
28.04.2021r. 05:00

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Premier Włoch, Mario Draghi przedstawił Izbie Deputowanych narodowy plan naprawy i odporności (PNRR) o wartości 248 mld euro. Program reform zostanie przekazany Komisji Europejskiej 30 kwietnia 2021 r. jako część Next Generation EU, tymczasowego instrumentu naprawczego o wartości 750 mld euro (2021-2027), mającego na celu przeciwdziałanie kryzysowi gospodarczemu wywołanemu przez Covid-19.

Włochy przeznaczyły 68,6 mld euro na wydatki w ramach "Zielonej rewolucji i transformacji ekologicznej", w tym 25,2 mld euro na transformację energetyczną i zrównoważoną elektromobilność oraz 21,9 mld euro na poprawę efektywności energetycznej i renowację budynków.

Władze Włoch planują zainwestować 4 mld euro w zwiększenie mocy produkcyjnych w instalacjach OZE o 6 GW i cyfryzację krajowej sieci energetycznej.
1,1 mld euro ma zostać przeznaczone na budowę instalacji agrofotowoltaicznych o mocy 2 GW i 680 mln euro na rozwój projektów morskich o mocy 200 MW.

Ponadto, Włochy zamierzają zainwestować 3 mld euro w produkcję wodoru i 6 mld euro w dekarbonizację wszystkich sektorów.
Kraj dąży do zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych (GHG) o ok. 60 proc. do 2030 r. w porównaniu z poziomami z 1990 r.
Aby przyspieszyć dekarbonizację, rząd włoski zapowiedział, że do 2050 r. planuje dodać 40 GW mocy w instalacjach OZE.

Czytaj również:
Enerdata , CIRE.PL

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE