ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:



PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA





SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

URE spodziewa się dużego zainteresowania aukcjami OZE w tym roku
28.04.2021r. 10:30

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Urząd Regulacji Energetyki spodziewa się bardzo dużego zainteresowania aukcjami OZE, zaplanowanymi na maj i czerwiec tego roku - poinformował prezes URE Rafał Gawin.

"Trudno wnioskować i spekulować, jakie mogą być wyniki aukcji. Spodziewamy się bardzo dużego zainteresowania, co wynika choćby z prekwalifikacji do aukcji poprzednich, szczególnie instalacji, które nie wygrały aukcji. Tych instalacji jest ciągle dużo. Spodziewamy się dużego zainteresowania" - powiedział prezes Gawin podczas kongresu Europower & OZE Power.

"Patrząc na to, co się wydarzyło w poprzednich aukcjach widać, że była bardzo duża konkurencja pomiędzy instalacjami wiatrowymi i fotowoltaicznymi, w tym konkurencja cenowa. (...) Instalacji wiatrowych jest na rynku dziś mniej, nie pojawiają się dynamicznie nowe projekty, też ze względu na obowiązujące regulacje, więc spodziewamy się, że po stronie instalacji fotowoltaicznych będzie więcej ofert" - dodał.

Aukcje na sprzedaż energii elektrycznej z OZE odbędą się od 26 maja do 11 czerwca 2021 roku. Planowane jest przeprowadzenie ośmiu aukcji, z czego siedem dla nowych instalacji. Aukcja dla dużych instalacji wiatrowych i fotowoltaicznych odbędzie się 8 czerwca, a dla małych instalacji wiatrowych i fotowoltaicznych 11 czerwca.
W 2020 roku odbyło się osiem aukcji OZE, w ramach których zakontraktowano blisko 54,5 TWh mocy za ponad 12,9 mld zł.

FOTOWOLTAIKA i ZIELONA ENERGIA - kto inwestuje w tej branży

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoft
Instytut PE



cire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE