ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

PGNiG dofinansuje inicjatywy na rzecz lokalnych społeczności
28.04.2021r. 16:15

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
W środę, 28 kwietnia br., ruszył ogólnopolski program grantowy pt. "Rozgrzewamy Polskie Serca". To projekt Fundacji PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza, który ma zachęcić jednostki i organizacje lokalne do realizacji inicjatyw i kształtowania w ten sposób kapitału społecznego w regionach. Łączna pula środków przewiedzianych w ramach programu, to 1mln zł.


Polska lokalna ma naprawdę wiele do zaoferowania, jednak nie zawsze promowanie tego, co wyjątkowe w naszej najbliższej okolicy, jest możliwe ze względu na ograniczenia organizacyjne, czy finansowe. Wraz z Fundacją PGNiG pragniemy zapewnić podmiotom w różnych regionach naszego kraju konkretne wsparcie w realizacji inicjatyw edukacyjnych i kulturalnych oraz pomóc im w upamiętnianiu tradycji i miejsc pamięci dla przyszłych pokoleń. Ta akcja bezpośrednio wynika z ważnych dla nas wartości, na których budujemy społeczną odpowiedzialność PGNiG - podkreślił Paweł Majewski, prezes zarządu PGNiG.

Do programu "Rozgrzewamy Polskie Serca" mogą być zgłaszane wydarzenia kulturalne, spektakle i wystawy, produkcje filmowe, projekty związane z promowaniem literatury i publicystki, a także inicjatywy z obszaru edukacji czy historii. Przy podejmowaniu decyzji o przyznaniu dofinansowania, ocenie jury podlegać będą takie kryteria, jak: potrzeba realizacji projektu dla określonej społeczności, jej zaangażowanie, jakość koncepcji oraz atrakcyjność i innowacyjność działania.

Program skierowany jest do organizacji pozarządowych, samorządów, publicznych szkół i przedszkoli oraz związków wyznaniowych. Dla uczestników przewidziano dotacje w wysokości 10, 20 oraz 40 tys. zł. Wnioski o przyznanie darowizny należy składać w terminie do 31 lipca 2021 roku, za pośrednictwem strony internetowej projektu. Laureaci programu zostaną wyłonieni do 15 września 2021 roku. Najciekawsze inicjatywy posłużą do stworzenia wirtualnej, ogólnopolskiej mapy wydarzeń.

Patronat honorowy nad programem objęło Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Partnerami medialnymi są Telewizja Polska oraz Polskie Radio.

"Rozgrzewamy Polskie Serca" to kolejny projekt realizowany przez Fundację PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza. Od początku działalności fundacja wspiera inicjatywy na rzecz polskiego dziedzictwa narodowego i kultury, a także nauki, edukacji czy sportu. Niesie również pomoc polskim bohaterom - weteranom i powstańcom warszawskim. Obecnie fundacja, powołana przez PGNiG SA, realizuje cztery programy: "Być jak Ignacy", "EKOczynni", "Rachunek wdzięczności PGNiG" oraz "Energia z miodu".

Szczegółowe informacje na temat projektu "Rozgrzewamy Polskie Serca" dostępne są na stronie:
rozgrzewamypolskieserca.pl

Czytaj również:
PGNiG

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLANDp
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE