ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Zawartko: Gaz-System podejmuje działania mające na celu utrwalenie gazu ziemnego jako paliwa przejściowego
28.04.2021r. 20:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
"W pracy systemu elektroenergetycznego niezbędna jest stabilizacja, która pozwoli osiągnąć większy udział OZE w miksie energetycznym. Gaz powinien być paliwem przejściowym po to, by w perspektywie następnych 20-30 lat system mógł osiągnąć zeroemisyjność - powiedział, cytowany przez "BiznesAlert.pl", Artur Zawartko, wiceprezes Gaz-System na konferencji EuroPower 2021.

"Gaz-System podejmuje działania mające na celu utrwalenie gazu ziemnego jako paliwa przejściowego. Mamy kontakty z operatorami systemów przesyłowych państw ościennych, widzimy jak rynek pracuje, jak rośnie zapotrzebowanie na gaz, jak zmieniają się instrumenty finansowania infrastruktury gazowej, widzimy też jak pracuje energetyka, która jest naszym największym klientem.

W pracy systemu elektroenergetycznego niezbędna jest stabilizacja, która pozwoli osiągnąć większy udział OZE w miksie energetycznym. Gaz powinien być paliwem przejściowym po to, by w perspektywie następnych 20-30 lat system mógł osiągnąć zeroemisyjność. Gaz pozwoli najszybciej zdekarbonizować naszą energetykę i ciepłownictwo. Naszą rolą jest pokazywanie, jak najszybciej wykorzystać infrastrukturę gazową na potrzeby transformacji energetycznej" - powiedział Artur Zawartko - czytamy w "BiznesAlert.pl".
BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE