ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

48% polskich flot chce wprowadzić pojazdy elektryczne
29.04.2021r. 19:45

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Obecnie 31% polskich firm posiada w swoich flotach pojazdy z napędem alternatywnym (wobec zaledwie 3% w poprzedniej edycji badania), z tego 18% deklaruje, że ma już co najmniej jeden samochód w pełni elektryczny, wynika z badania Barometr Flotowy 2021, zrealizowanego przez Arval Mobility Observatory. 48% flot planuje natomiast wprowadzenie pojazdów elektrycznych w ciągu najbliższych 3 lat, wobec 18% w poprzednim badaniu.

"31% firm w Polsce posiada w swoich flotach co najmniej jeden wdrożony napęd alternatywny (hybrydy, hybrydy plug-in, pojazdy elektryczne), w porównaniu do 42% w krajach Unii Europejskiej" - powiedział manager w Arval Mobility Observatory Radosław Kitala podczas prezentacji raportu.

Z badania wynika, że 69% polskich firm chce wprowadzić pojazdy alternatywne do swoich flot w ciągu 3 lat, w porównaniu do 50% w poprzedniej edycji badania, z tego 48% myśli o wprowadzeniu pojazdów w pełni elektrycznych (18% w badaniu Barometr Flotowy 2020, zaprezentowanym w październiku 2020 roku).

"Co szczególnie interesujące, przewidywany udział samochodów elektrycznych we flotach w ciągu trzech lat wynosi 28%, wobec 35% w UE, a w przypadku pojazdów dostawczych 25%, wobec 33% w UE" - dodał Kitala.

W ocenie autorów badania bardzo pozytywne trendy widać również w tzw. mobilności alternatywnej.

"88% firm chce w ciągu trzech lat korzystać z alternatywnych form mobilności, a 62% już je wdrożyła. Najpopularniejsze z tych form to wspólne przejazdy pracowników (33%), firmowy carsharing (28%) i budżet mobilnościowy (26%)" - powiedział Kitala.

Firmy w Polsce są również bardziej optymistyczne niż w UE.
"55% polskich firm planuje zwiększenie swojej floty w ciągu trzech lat, podczas gdy średnia dla Unii Europejskiej wynosi 43%" - powiedział dyrektor generalny Arval Service Lease Polska Robert Antczak.

Według barometru, zmiany nastąpiły również w zakresie finansowania flot. Obecnie 48% finansowane jest leasingiem (44% w poprzdenim badaniu), 34% ze środków własnych firm (43%), a 12% wynajmem długoterminowym (10%).

"Jednak aż 69% firm rozważa skorzystanie z wynajmu długoterminowego, w porównaniu do 40% w poprzedniej edycji badania" - zaznaczył Kitala.

Źródło: inwestycje.pl

ELEKTROMOBILNOŚĆ - branża w której dzieje się teraz najwięcej

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE