ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Wróciły stacje benzynowe PKN ORLEN dla żeglarzy
01.05.2021r. 09:00

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
PKN Orlen z początkiem maja ponownie uruchomia sześć swoich stacji nawodnych dla żeglarzy i motorowodniaków, które zlokalizowane są na Mazurach, nad Morzem Bałtyckim i nad Zalewem Zegrzyńskim. Jak podała spółka, obiekty te, oferujące oprócz paliw także artykuły spożywcze, będą czynne do września.

Według koncernu, jego stacje nawodne czynne będą w miejscowościach: Puck nad Morzem Bałtyckim, Piękna Góra, Sztynort, Węgorzewo i Mikołajki na Mazurach oraz Nieporęt nad Zalewem Zegrzyńskim.

PKN Orlen podkreślił, że jego stacje nawodne, poza produktami paliwowymi, jak olej napędowy i benzyna bezołowiowa 95, oferują także artykuły spożywcze oraz przemysłowe, a płatności można tam realizować za pomocą kart płatniczych oraz aplikacji mobilnej Orlen Pay.

Jak zaznaczyła firma, "stacje paliw Orlen na wodzie eliminują uciążliwe dla motorowodniaków i żeglarzy uzupełnianie paliwa za pomocą kanistrów". W informacji zwrócono uwagę, że obiekty te zostały zaprojektowane i wybudowane "z troską o ochronę środowiska naturalnego i są całkowicie bezpieczne dla gruntów i wód".
"Stacje posiadają dwupłaszczowe zbiorniki, 24-godzinny system zdalnego pomiaru i wykrywania wycieków. Dodatkowym zabezpieczeniem jest osłona modułu zbiornika w postaci bezodpływowej betonowej tacy, która zapobiega ewentualnemu przenikaniu zanieczyszczeń do gruntu" - wyjaśnił PKN Orlen.

Koncern dodał, iż "dla zabezpieczenia paliwa przed niekontrolowanym wyciekiem podczas tankowania stosuje się przeciwrozlewowe rękawy sorbcyjne, przeznaczone do zatrzymania nawodnych rozlewów paliwa lub olejów". - Podczas tankowania działa także hermetyczny system odsysania par, który zapobiega wydostaniu się oparów paliwa do atmosfery - podkreślono w informacji.

Sieć 5G - sprawdzamy co 5G zmieni w naszym codziennym życiu, jak wpłynie na naszą pracę i gospodarstwa domowe

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: Futurysta 01.05.2021r. 23:09
Polska goni Europę? To dlaczego nie ma w Polsce na przystaniach promowych (wzorem Danii) ruchomych na wózkach... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE