ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Europejski lider branży biogazowej inwestuje w Serbii
29.04.2021r. 21:45

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
IES Biogas, europejski lider branży biogazowej, otwiera nowy oddział w Serbii i inauguruje fabrykę Pepo Energy. IES Biogas otworzył nowy oddział w Serbii. To ważny krok w planie internacjonalizacji, który firma specjalizująca się w projektowaniu, budowie i utrzymaniu instalacji biogazu i biometanu w sektorach odpadów, żywności i napojów oraz rolnictwie rozpoczęła w 2015 roku.

Serbia jest krajem, w którym IES Biogas (grupa Snam) realizuje ambitne projekty: zbudowała już 4 zakłady, a od przyszłej wiosny spodziewany jest dalszy rozwój i budowa 5 nowych zakładów. Te biogazownie znajdują się w różnych regionach kraju i przetwarzają produkty uboczne rolnictwa i plony wtórne. Inwestycje ocenia się jako doskonała okazja dla gospodarstw do m.in. produkcji czystej energii, zmniejszającej emisję CO2 do atmosfery.

Zorana Mihajlović, wicepremier i minister kopalń i energii, w styczniu ubiegłego roku oficjalnie zainaugurowała Pepo Energy. Elektrownię o mocy 1200 kW zbudowaną przez IES Biogas w Novi Milosevo w Serbii. Instalacja wykorzystuje biomasę rolniczą, głównie miazgę dyniową i pozostałości pszenicy.

Ten projekt przyspieszy rozwój społeczności lokalnych w autonomicznej prowincji Wojwodina. Stworzy nowe miejsca pracy i będzie promował nowy model rolnictwa. Taki, który jest zrównoważony zarówno pod względem środowiskowym, jak i ekonomicznym. Według zapowiedzi minister Zorany Mihajlović, nowo ukończone i budowane zakłady pozwolą Serbii na znaczne zwiększenie produkcji energii elektrycznej z biogazu.
- W ciągu ostatnich lat stale poszerzaliśmy nasze horyzonty i zajmowaliśmy pozycję czołowych graczy branżowych na różnych rynkach. Takich jak Włochy, Francja, Bałkany, Ameryka Południowa i Azja. Budowaliśmy w 12 różnych krajach na całym świecie. Otwarcie tego nowego oddziału w Serbii oznacza kolejny krok na naszej międzynarodowej ścieżce rozwoju i pozwoli nam aktywnie przyczynić się do transformacji energetycznej w tym kraju i promować zrównoważone rolnictwo z korzyścią dla lokalnych społeczności - mówił Marco Mazzero, dyrektor generalny IES Biogas.

Temat tygodnia - umowa społeczna dla polskiego górnictwa
 • Umowa w końcu oficjalnie podpisana
 • Co w umowie społecznej wynegocjonowały związki górnicze?
 • Umowa społeczna na ścieżce notyfikacyjnej. Na początek UOKiK

 • Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

  WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

  DODAJ KOMENTARZ
  Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

  Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
  Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

  Podpis:


  Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


  PARTNERZY
  PGNiG TERMIKA
  systemy informatyczne
  Clyde Bergemann Polska
  PAK SERWIS Sp. z o.o.
  GAZ STORAGE POLAND
  GAZ-SYSTEM S.A.
  Veolia
  PKN Orlen SA
  TGE
  Savangard
  Audax
  Enotec
  Gazterm
  Tauron
  DISE
  BiznesAlert
  Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
  Energy Market Observer
  Innsoft  cire
  ©2002-2021
  mobilne cire
  IT BCE