ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Premier Saksonii: chcielibyśmy jak najszybciej oddać do użytku ukończony Nord Stream 2"
30.04.2021r. 05:43

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
"Niemcy potrzebują w przyszłości niezawodnych dostaw gazu z Rosji i popierają jak najszybsze uruchomienie gazociągu Nord Stream 2" - powiedział w czwartek na rosyjsko-niemieckiej konferencji Michael Kretschmer premier Saksonii i poseł do Bundestagu.

"My, Niemcy, potrzebujemy oczywiście niezawodnych dostaw gazu z Rosji. Rosja pokrywa 40 proc. zapotrzebowania na gaz w Unii Europejskiej, dlatego chcielibyśmy jak najszybciej oddać do użytku ukończony Nord Stream 2" - stwierdził Kretschmer.

"Niemcy są ponadto chętni do ścisłej współpracy z Moskwą w kwestii wykorzystania wodoru do zaopatrywania Europy w energię" - powiedział Kretschmer, dodając, że ma nadzieję, iż po pandemii w Saksonii odbędą się bezpośrednie spotkania z przedstawicielami Rosji.

Niemieccy urzędnicy wielokrotnie zwracali uwagę na konieczność dokończenia budowy Nord Stream 2.

Berlin uważa, że projekt jest niezbędny dla gospodarki i znaczący komercyjnie. Mimo to, rząd zwraca uwagę na jeden aspekt polityczny, nalegając, aby Ukraina zachowała swoją rolę strefy tranzytowej po uruchomieniu gazociągu.
Niemcy odchodzą obecnie od węgla i energetyki jądrowej. Kraj potrzebuje więcej gazu, aby bezpiecznie przejść na OZE dla przemysłu.

Ekolodzy, podobnie jak Zieloni, wielokrotnie krytykowali Nord Stream 2.

Czytaj również:
TASS , CIRE.PL

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoft
Instytut PEcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE