ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

USA: Departament Stanu zaniepokojony odwołaniem szefa ukraińskiego Naftohazu
30.04.2021r. 13:10

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Departament Stanu USA wyraził zaniepokojenie z powodu decyzji rządu Ukrainy, który w czwartek odwołał prezesa Naftohazu, najważniejszego ukraińskiego koncernu energetycznego Andrija Kobolewa.

"Poszanowanie dla zarządzania korporacyjnego, przejrzystości i spójności w nominacjach menedżerów w sektorze energetycznym jest kluczowe dla zaufania do ukraińskiej determinacji w przeprowadzaniu reform, niezależnie od tego, czy chodzi o sektor prywatny czy państwowy" - napisał na Twitterze Ned Price, rzecznik Departamentu Stanu.

Podczas briefingu dla mediów w czwartek Price oświadczył, że decyzja władz Ukrainy wywołała głębokie zaniepokojenie w USA - przekazuje rosyjskojęzyczna redakcja Głosu Ameryki (VOA).

Z kolei Ukraińska Prawda przytacza wypowiedź ambasador Wielkiej Brytanii w Kijowie Melindy Simmons, która napisała na Twitterze, że "zwolnienie władz Naftohazu rodzi poważne pytania".

"Żeby przekonać potencjalnych inwestorów z Wielkiej Brytanii do przyjścia na Ukrainę, zarządzanie korporacyjne w przedsiębiorstwach państwowych powinno być bardziej przejrzyste i wolne od wpływów politycznych" - napisała.
W czwartek nowym ministrem energetyki Ukrainy został Herman Hałuszczenko. Wcześniej rada ministrów odwołała ze stanowiska prezesa zarządu Naftohazu Andrija Kobolewa. Na jego miejsce powołała dotychczasowego p.o. ministra energetyki Jurija Witrenkę.

Sam Kobolew miał poinformować, że o swoim odwołaniu dowiedział się z mediów i ocenił na Facebooku, że władze stawiają w ten sposób "krzyżyk na zasadzie zarządzania biznesowego".

Jego zdaniem jest to odwrót od przyjętej w 2014 r. zasady, że "na własności państwowej powinno zarabiać państwo i Ukraińcy, a nie politycy zbliżeni do przepływów pieniędzy". Media nazywają Witrenkę "oponentem Kobolewa". Tymczasem, jak informują media amerykańskie, w przyszłym tygodniu do Kijowa ma się udać sekretarz stanu USA Antony Blinken.

Branża PALIWA w portalu CIRE

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE