ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Telecom Italia chciałby usnąć sprzęt Huawei z sieci 5G
01.05.2021r. 04:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Telecom Italia rozważa zerwanie kontraktu z Huawei zawartego na dostawy sprzętu do budowy sieci 5G - informują włoskie media i agencja Reuters, powołując się na anonimowe źródła.


ak twierdzą media, Telecom Italia wysłał do chińskiego producenta sprzętu telekomunikacyjnego list z informacją, że ma zamiar zakończyć zawartą na początku 2020 r. umowę na dostawy sprzętu do budowy sieci radiowej 5G. Początkowo dostawę rozwiązań RAN włoski operator chciał podzielić między Huawei i Ericssona. Potem dokooptował trzeciego dostawcę - Nokię. Teraz część przypadająca na Huawei miałaby być podzielona między dwóch europejskich producentów.

Przypomnijmy, że w lipcu ub.r. Telecom Italia wykluczył Huawei z grona firm, które mogłyby ubiegać się o kontrakt na sieć rdzeniową 5G we Włoszech i Brazylii. We wrześniu ub.r. prezes włoskiego operatora mówił, że wykluczenie Huawei z włoskich sieci nie będzie problemem dla Telecom Italia.

Włochy formalnie nie zakazały wykorzystywania sprzętu Huawei w sieciach 5G, ale zgodnie z obowiązującym prawem władze mogą nakładać surowsze warunki na kontrakty z udziałem dostawców spoza Unii Europejskiej. Jak twierdzą źródła mediów, decyzja Telecom Italia jest efektem przeglądu strategii zamówień sprzętu mobilnego i analizy korzyści i kosztów.
Dla Huawei utrata kontraktu z Telecom Italia byłaby sporym ciosem. Włoski telekom jest bowiem jednym z największych europejskich klientów chińskiego producenta sprzętu telekomunikacyjnego.

LTE 450 - technologia, której warto kibicować

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE