ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Schlumberger zamierza inwestować w technologie zero i niskoemisyjne
01.05.2021r. 13:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Schlumberger, największa na świecie firma świadcząca usługi serwisowe wydobycia ropy i gazu, w tym także surowców ze złóż niekonwencjonalnych, łupkowych, zamierza inwestować w technologie zero i niskoemisyjne. Spółką pokierują ludzie związani niegdyś z potentatem branży OZE, duńską firmą Orsted - informuje "BiznesAlert.pl".

Z wewnętrznych dokumentów spółki, do których dotarli dziennikarze wynika, że spółka zacznie inwestować w technologie mniej emisyjne niż te dotychczas. Trend widać w zmianach personalnych spółki. Sebastian Pages, pracujący poprzednio w Well Construction, został mianowany dyrektorem finansowym w nowe spółce zależnej "Schlumberger New Energy. Kahina Abdeli-Galinier poprzednio dyrektor marketingu ds. cyfryzacji i integracji, został mianowany Dyrektorem odpowiedzialnym za emisje, aby "budować i zarządzać nową firmą zajmującą się emisjami metanu dla operacji związanych z ropą i gazem naszych klientów".
Firma powołała także Samuela Leupolda do swojej rady dyrektorów, który będzie zasiadał w komitetach finansowych oraz komitetach ds. nowej energii i innowacji. Leupold jest obecnie prezesem Wind Energy w Green Investment Group, należącej do Macquarie Group, a wcześniej był dyrektorem generalnym Orsted Wind Power.

Wspominana wyżej firma Schlumberger New Energy powstała, aby rozwijać technologie, które mogą pomóc w obniżeniu emisji i opracowaniu czystych źródeł paliwa. Ta jednostka, kierowany przez byłego szefa technologii Ashoka Belaniego, będzie zajmowała się wodorem, wychwytywaniem i sekwestracją CO2, energią geotermalną i wydobyciem litu - czytamy w "BiznesAlert.pl".
Reuters , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE