ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

W Polsce mamy 7743 stacje paliw (najnowsze dane)
01.05.2021r. 15:00

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Według danych POPiHN na koniec I kwartału 2021 r. na polskim rynku działało 7743 stacje paliw, gdy rok wcześniej było to 7739. Tym samym liczba punktów wzrosła jedynie o cztery. Skurczyła się liczba stacji benzynowych zarządzanych przez sieci handlowe, co jest efektem zamykania punktów, które działały przy sklepach Tesco.

Najliczniejszą siecią stacji paliw w Polsce zarządza niezmiennie spółka PKN Orlen, która na koniec I kw. 2021 r. miała na krajowym rynku 1808 punktów wobec 1811 na koniec 2020 roku.

Na drugiej pozycji uplasował się brytyjski koncern BP z 564 stacjami. Należy dodać, że sieć tego operatora skurczyła się w porównaniu z I kw. 2020 r. o sześć placówek.

Trzecie miejsce w zestawieniu największych operatorów stacji paliw w Polsce zajęła Grupa Lotos, która na koniec marca br. miała 513 stacji, tyle samo było ich rok wcześniej.

Koncern Shell zarządzał na koniec I kw. br. siecią 423 punktów, firma Circle K - 371 lokalizacjami, AMIC - 116, zaś Total miał 43 stacje.

Do koncernów zagranicznych należało 1566 stacji wobec 1569 na koniec 2020 roku. Liczba stacji niezależnych operatorów wzrosła do ok. 3672 z 3659.
Sieć handlowe zarządzały 184 stacjami paliw wobec 187 na koniec 2020 r. Największym operatorem w tym segmencie jest Intermarche z 71 stacjami, a na kolejnych pozycjach są Carrefour - 40, Auchan - 25, E.Leclerc - 20, Tesco - 17 i Makro 5. Pozostałe lokalizacje na leżą do innych, mniejszych operatorów. Udziały sieci handlowych w rynku stacji paliw sięgają 2,4 proc.

W kategorii niezależnych operatorów stacji paliw dominuje firma Anwim z 324 punktami pod szyldem Moya. Na kolejnych miejscach TOP5 znalazły się takie marki jak: Pieprzyk - 96, Slovnaft - 80, Huzar - 69 i Avia - 63.


źródło: Polska Organizacja Przemysłu i Handlu Naftowego

Temat nr 1 ostatnich dni - umowa społeczna dla polskiego górnictwa
 • Umowa w końcu oficjalnie podpisana
 • Co w umowie społecznej wynegocjonowały związki górnicze?
 • Umowa społeczna na ścieżce notyfikacyjnej. Na początek UOKiK

 • Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

  DODAJ KOMENTARZ
  Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

  Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
  Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

  Podpis:


  Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


  PARTNERZY
  PGNiG TERMIKA
  systemy informatyczne
  Clyde Bergemann Polska
  PAK SERWIS Sp. z o.o.
  GAZ STORAGE POLAND
  GAZ-SYSTEM S.A.
  Veolia
  PKN Orlen SA
  TGE
  Savangard
  Audax
  Enotec
  Gazterm
  Tauron
  DISE
  BiznesAlert
  Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
  Energy Market Observer
  Innsoft  cire
  ©2002-2021
  mobilne cire
  IT BCE