ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Rosatom jednak z szansami na udział w przetargu na budowę nowego bloku w Dukovanach
03.05.2021r. 06:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Jak poinformowała w programie telewizyjnym "Ceske Televise" Dana Drabova, przewodnicząca Państwowego Urzędu ds. Bezpieczeństwa Jądrowego, udział w przetargu na budowę nowego bloku w elektrowni jądrowej Dukovany nie jest całkowicie wykluczony dla Rosatomu.

18 kwietnia czeski premier Andrej Babis opowiedział się za wykluczeniem Rosatomu z udziału w przetargu na budowę nowego bloku energetycznego w EJ Dukovany po stwierdzeniu, że służby wywiadowcze Rosji stoją za wybuchem amunicji Vrbetice w 2014 r.

Przetarg na budowę nowego bloku w Dukovanach ma zostać ogłoszony po wyborach parlamentarnych w Czechach, które odbędą się 8-9 października br. "Nowy rząd czeski może ponownie rozważyć decyzję obecnego gabinetu o zablokowaniu udziału Rosatomu" - powiedziała Dana Drabova.

"Czeskie władze oficjalnie skreślą Rosatom z listy oferentów na budowę nowego bloku energetycznego w EJ Dukovany" - powiedział 19 kwietnia Karel Havlicek, wicepremier oraz minister przemysłu i handlu.

29 marca, na wniosek Ministerstwa Przemysłu i Handlu, czeski rząd wpisał Rosatom na listę oferentów do przetargu obok Westinghouse, EDF oraz KHNP.
Rada Ministrów zdecydowała również, że przetarg zostanie ogłoszony po wyborach do izby niższej czeskiego parlamentu zaplanowanych na 8-9 października 2021 r.

Wartość kontraktu szacuje się na ok. 6 mld euro.

Czytaj również:
TASS , CIRE.PL

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE