ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Ropa w USA traci z powodu niższego zapotrzebowania na paliwa w Indiach
03.05.2021r. 09:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Ropa naftowa na giełdzie paliw w USA zniżkuje w reakcji na niższy popyt na paliwa w Indiach, które zmagają się z nową silną falą pandemii Covid-19. Z kolei miedź na Comex w Nowym Jorku zniżkuje o 0,2 proc do 4,4605 dolara za funt - informują maklerzy.

Baryłka ropy West Texas Intermediate w dostawach na czerwiec na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku jest wyceniana po 63,23 dolarów, niżej o 0,53 proc.

Ropa Brent w dostawach na czerwiec na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie kosztuje 66,40 dolarów za baryłkę, niżej o 0,46 proc.

Sytuacja dotycząca pandemii koronawirusa w Indiach nie ulega poprawie, a kraj ten jest trzecim największym na świecie importerem ropy naftowej.

W ciągu poprzedniej doby potwierdzono tam 392 488 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, dzień wcześniej informowano z kolei o 401 993 infekcjach. Wówczas liczba wykrytych zakażeń po raz pierwszy przekroczyła 400 tys.

Sprzedaż benzyny w Indiach spadła w kwietniu do najniższego poziomu od sierpnia 2020 r., a zakupy diesla były najniższe od co najmniej października ub. roku.
Przewodniczący Konfederacji Indyjskiego Przemysłu wezwał władze Indii do wprowadzenia ograniczeń w działalności gospodarczej, aby przeciwdziałać narastającemu kryzysowi zdrowotnemu w tym kraju.

"Największym czynnikiem ryzyka dla rynków są nadal Indie i to, jaki popyt na paliwa się tam utrzymuje" - mówi Howie Lee, ekonomista Oversea-Chinese Banking Corp.

Lee dodaje, że na rynkach paliw jest już uwzględnione ożywienie gospodarcze w Stanach Zjednoczonych i Chinach.

"Ceny ropy mogą się nadal zmieniać w niedużym przedziale. Powyżej 68 dolarów za baryłkę ropy zacznie rosnąć presja na sprzedaż" - dodaje.

Czytaj również:

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE