ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Ropa w USA niemal bez zmian; traderzy obstawiają wzrost popytu
04.05.2021r. 08:15

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Ropa naftowa na giełdzie paliw w USA jest we wtorek wyceniana niemal bez zmian. Traderzy na rynkach paliw obstawiają poprawę popytu na paliwa, co wesprze notowania ropy - informują maklerzy.

Baryłka ropy West Texas Intermediate w dostawach na czerwiec na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku jest wyceniana po 64,45 dolarów, niżej o 0,05 proc.

Ropa Brent w dostawach na lipiec na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie kosztuje 67,52 dolarów za baryłkę, niżej o 0,04 proc.

Analitycy wskazują, że działania podejmowane w kierunku ponownego otwierania gospodarek w Europie i wzrost aktywności gospodarczej w Stanach Zjednoczonych mogą zrównoważyć negatywne skutki, jakie dla rynków paliw ma kryzys zdrowotny w Indiach.

Komisja Europejska wystąpiła w poniedziałek do państw członkowskich z wnioskiem o złagodzenie obowiązujących obecnie ograniczeń, dotyczących podróży do UE, które nie są konieczne.

Zamiast tego zaproponowała przyjęcie podejścia, które będzie uwzględniać postęp szczepień i sytuację epidemiologiczną na świecie.

Ponadto KE proponuje podniesienie progu liczby zakażeń, służącego do określania, czy wszystkie podróże z konkretnego kraju powinny być dozwolone.

Z kolei w USA stany w regionie Nowego Jorku mają złagodzić ograniczenia "przepustowości".

To niweluje obawy na rynkach dotyczące niskiego zapotrzebowania na paliwa w niektórych częściach Azji, w tym w Indiach, gdzie nadal szerzy się pandemia Covid-19.
W poniedziałek liczba nowych wykrytych zakażeń w Indiach już 12. raz z rzędu przekroczyła 300 tys. Odnotowano też ponad 3,4 tys. zgonów, choć eksperci są przekonani, że są to statystyki wielokrotnie zaniżone.

Cały czas szpitale w tym kraju zmagają się m.in. z niedostatkiem tlenu.

Nadzieje na poprawę sytuacji dają informacje, że według rządowych danych po raz pierwszy od 15 kwietnia spadł odsetek pozytywnych wyników testów na koronawirusa. Według rządowych modeli szczyt obecnej fali zakażeń może przypaść już w środę.

"Popyt na paliwa w Indiach jest obecnie postrzegany jako dosyć słaby, co jest dla rynków ropy dużym problemem" - mówi Jeffrey Halley, starszy analityk rynkowy w Oanda Asia Pacific.

"Wydaje się, że giełdy paliw mogą się jednak z tym uporać - ma to związek z prowadzonymi szczepieniami na Covid-19 oraz ponownym otwieraniem gospodarek w Europie i wzrostem aktywności w gospodarce Stanów Zjednoczonych" - dodaje.

W poniedziałek prezes Fed Jerome Powell ocenił, że ożywienie gospodarcze w USA "robi rzeczywisty postęp", chociaż ostrzegł, że zyski są nierówne.

Na zakończenie poprzedniej sesji WTI na NYMEX w Nowym Jorku zdrożała o 1,4 proc.

Czytaj również:

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE