ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Marka Citroën kończy z dieslem.
05.05.2021r. 07:15

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Citroën dołączył do producentów, którzy zamierzają pożegnać się z silnikami Diesla. Dyrektor generalny francuskiej marki uważa, że nowy C5 X wyznaczy nowy trend sprzedaży napędów benzynowych i hybryd.

To, co jeszcze kilka lat temu wydawało się nie do pomyślenia, stopniowo zmienia się w rzeczywistość. Producenci jeden po drugim rezygnują z silników wysokoprężnych na rzecz napędów hybrydowych i elektrycznych. Decyzję o zaprzestaniu rozwoju diesla zadeklarowała ostatnio Grupa Renault, a wcześniej także firmy Hyundai, Nissan i Volvo. Do producentów, którzy odstawiają Diesla na bok możemy dopisać Citroëna, który nie włączył jednostki Blue HDi nawet do swojego flagowego modelu C5 X.

Vincent Cobée, dyrektor generalny marki Citroën, uważa, że C5 X wyznaczy nowy trend opierający się na sprzedaży wyłącznie benzynowych i hybrydowych układów napędowych. "Nie mam żadnej litości dla diesla" - powiedział w wywiadzie dla brytyjskiego magazynu Autocar. "Pięć lat temu silniki wysokoprężne stanowiły 80% segmentu a w roku ubiegłym mniej niż 50%. Za trzy, cztery lata może to być mniej niż 15%" - dodaje. Wycofanie diesla z oferty tak wielu firm z pewnością będzie miało znaczący wpływ na spadek sprzedaży.
Citroën nie zrezygnuje z oleju napędowego z dnia na dzień, proces zmian powinien potrwać kilka lat. Jednostka Blue HDi wciąż znajduje się w katalogu marki od C3 po C5 Aircrossa, ale w tym ostatnim przypadku producent ograniczył niedawno ofertę do bloku 1.5 Blue HDi o mocy 130 KM. Brak jednostek wysokoprężnych w gamie C5 X świadczy o kierunku, w jakim podąża marka i cały koncern PSA. Citroën nie informuje o ostatecznej dacie wycofania diesla, ale decydujący może okazać się rok 2025, kiedy Unia Europejska wprowadzi normę emisji spalin Euro 7.

O tym się teraz mówi

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE