ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Remontowa Shipbuilding przekazała hybrydowy statek PSV [VIDEO]
05.05.2021r. 06:45

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
W sobotę, 1 maja br. z Gdańska wypłynął Cooper Viking. To drugi z serii dwóch wielozadaniowych statków typu PSV (Platform Supply Vessel), o napędzie hybrydowym, wykorzystującym LNG, przekazanych przez stocznię Remontowa Shipbuilding armatorowi Borealis Maritime - podaje Portal Morski

Cooper Viking obsługiwać będzie morski przemysł wydobywczy. Napędzany silnikami zasilanymi LNG lub lekkim olejem okrętowym, spełnia najwyższe normy związane z ochroną środowiska. Dodatkowo zainstalowano na nim układ zasilania bateryjnego, co plasuje go na bardzo wysokiej pozycji w gronie najnowocześniejszych jednostek z elektrycznym napędem hybrydowym.

Wyposażenie w baterie akumulatorów, pozwala znacząco ograniczyć zużycie paliwa i emisję szkodliwych substancji do atmosfery, a postój w porcie dopasować do ograniczeń w zakresie norm hałasu.

System dynamicznego pozycjonowania DP2, o wyśrubowanych parametrach pogodowych, zapewnia utrzymanie pozycji statku przy wietrze o prędkości przekraczającej nawet 35 węzłów i wysokości fali dochodzącej do 4 m.

Na pokładzie zainstalowano również system do zwalczania pożarów obiektów obcych, klasyfikowany jako Fi-Fi -2, jak również do zwalczania rozlewów olejowych, certyfikowany według przepisów NOFO. Statek ma ponadto możliwość bezpiecznego podejmowania z wody ofiar katastrof morskich oraz uczestnictwa w akcjach ratunkowo-poszukiwawczych.
Statek budowano na bazie zmodernizowanego projektu firmy Wärtsilä - VS 4411 DF, pod nadzorem towarzystwa klasyfikacyjnego DNV. Warto wspomnieć, że trzy miesiące wcześniej firmie Borealis Maritime przekazany został Coey Viking. Oba statki są obecnie zaliczane do najnowocześniejszych i najbardziej przyjaznych środowisku statków typu PSV na świecie.

Jak informował na swoim profilu na Linkedin Andreas Kjol, Chief Commercial Officer (CCO) spółki Viking Supply Ships, Cooper Viking zmierzał do Stavanger w Norwegii i będzie od 10 maja br. przez pewien czas dostępny do zatrudnienia w ramach kontraktów spot na Morzu Północnym.Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE